ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 26.05


Держава продала старий спирткомбінат

Після тривалого періоду простою Фонд державного майна нарешті знайшов покупця для Лохвицького спирткомбінату. На онлайн-аукціоні єдиний майновий комплекс підприємства, що не працює з 2009 року, придбала полтавська компанія “Агро-Сонце” за 14 млн грн.

 

Це один з кроків щодо роздержавлення спиртової галузі, яке має завершитися до кінця 2024 року.

Фонд держмайна 23 травня провів онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП "Лохвицький спиртовий комбінат". За даними в системі Prozorro.Продажі, у торгах взяв участь лише один учасник – ТОВ “Агро-Сонце”. Компанія запропонувала за лот 14 млн грн за стартової ціни 11,22 млн грн. Разом із ПДВ переможець аукціону має сплатити 16,82 млн грн.

Історія простою: від державного до приватного

Першу спробу приватизувати Лохвицький спирткомбінат ФДМ зробив у березні. Аукціон було скасовано через відсутність учасників.

ДП "Лохвицький спиртовий комбінат"– найбільший із державних спиртзаводів, що залишилися, він не працює з 2009 року. Усі активи підприємства розташовані у Миргородському районі Полтавської області.

На 31 березня 2024 року прострочена кредиторська заборгованість ДП становила 55,68 млн грн. Середньооблікова чисельність працівників – три особи.

"Агро-Сонце" – новий господар старого комбінату

Полтавська компанія “Агро-Сонце” заснована у 2017 році, має щонайменше п’ять складів у різних регіонах, займається постачанням хімічної сировини понад 1000 організацій та підприємств.

Кінцева бенефіціарна власниця – Наталія Одарюк.

Дохід ТОВ "Агро-Сонце" у 2023 році становив 31,54 млн грн, чистий дохід – майже 1,08 млн грн. Активи компанії торік досягли 35,18 млн при зобов’язаннях 22,7 млн грн.

Покупець ЄМК ДП “Лохвицький спиртовий комбінат” зобов’язаний протягом пів року від дати переходу права власності не допустити звільнення працівників і погасити заборгованість підприємства із заробітної плати та перед бюджетом.

бізнес, продаж, приватизація, спиртзавод, Лохвиця

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.