ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 16.02


Десятеро на купу: як полтавські комунальники чистять сніг. ФОТО

Тротуари Полтави вкриті сніговою кашею та крижаними пагорбами. Комунальники розповідають, що чистять сніг зранку до вечора. Втім, варто лише зробити крок за ріг, як "цивілізація" закінчується.

Всі, кому доводиться ходити пішки в ці зимові дні, знають: подекуди на центральних вулицях Полтави тротуари розчищені, але здебільшого доводиться місити снігову кашу та балансувати, щоб не вбитися на крижаних пагорбах, утворених підталим снігом.

Починаючи з суботи, тротуари на вулиці Соборності чистять тракторцем. Ну як чистять: проскрібають щіткою доріжку в мокрому снігу. Але варто звернути за ріг – на той же початок вулиці Європейської або відійти ще трохи далі – на Монастирську, Пилипа Орлика, Котляревського, Гоголя, Стрітенську, Пушкіна, Конституції — і "цивілізація" закінчується. Вона закінчується навіть на пішохідних переходах: сходиш з дороги і одразу потрапляєш у снігову кашу.

У авторки цього матеріалу після довгої і напруженої боротьби з полтавським пішохідним бездоріжжям народилося цілком закономірне запитання: куди ж поділися полтавські комунальники, які мають чистити сніг?

Відповідь не забарилася: вони зібралися поблизу Театральної площі. Понад десятеро людей у жовтогарячих жилетах нагрібають брудний сніг у ківш екскаватора, в хід пішли мітла та лопати. Побачивши фотоапарат, підійшов чоловік, який представився "небайдужим полтавцем", розговорилися. 

Що це тут у вас за партійне завдання? Хто ви і кого тут фотографуєте?

– почав розмову чоловік.

Слово за слово і вдалося дізнатися, що ці люди в оранжевих жилетах – співробітники МБЦ, вони працюють на цій ділянці вулиці Соборності начебто другий день. Мета їх роботи – звільнити пішохідну зону від снігу та підготувати її для проведення міським головою культурно-масових заходів із нагоди Масниці.

На питання, навіщо так багато людей зібрали в одному місці, адже поруч чимало взагалі нечищених вулиць, чоловік відповів, що вони отримали такий наряд на роботу. А стосовно того, що вони більше ніде не працюють – це, каже, неправда. Знає, бо сам, виявляється, також є співробітником цієї організації.

Ми розчистили тротуар навколо Корпусного саду, а ще чистили та посипали на вулиці Небесної Сотні та Шолом-Алейхема. Це ж не ми вирішуємо — куди нам дають наряд, туди зранку і йдемо

 — пояснив мій респондент.

На краю Театральної площі залишили купу снігу – це, кажуть, за розпорядженням міської влади, щоб дітям було де кататися під час святкування. А от відрізок від Театральної площі до вулиці Небесної Сотні вздовж готелю "Аристократ" – не чіпають.

Ви бачите, скільки там снігу? Це нам на один цілий день роботи. Там же все прихопилося – примерзло, його ж відшкрібати треба. Та й взагалі, це ж вам не весна і не літо, щоб був чистий асфальт. Це зима, а зимою буває сніг

 — резюмував мій співрозмовник.

Традиція прибирати сніг на пішохідній частині вулиці Соборності та Театральній площі саме в п'ятницю ввечері, напередодні міського святкування Масниці, сягає вглиб періоду правління Олександра Мамая.

Як показує досвід попередніх років, попри будь-які погодні умови, навіть вщент засипана снігом вулиця, прибирається саме в ці дні і саме в цьому місці.

сніг, прибирання, комунальники, Масниця, влада, Олександр Мамай

За темою:

  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Полтавці можуть долучитися до маршу прибирання
  • У дендропарку волонтери зібрали два мішки сміття
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.