ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 31.03


Діджиталізація оренди комунальної власності вже працює

Будь-хто може запропонувати можливість передачі в оренду приміщення, що перебуває у державній або комунальній власності. Перелік всіх об'єктів, запланованих для здачі, в обов'язковому порядку публікуються на "Прозорро.Продажі".

Закон про оренду державного та комунального майна вступив в силу з 1 лютого 2020 року. Для повноцінної роботи системи оренди нерухомості та інших активів, що знаходяться на балансі держпідприємств, територіальних громад та комунальних підприємств 3 березня Кабмін затвердив Порядок передачі в оренду майна. Тепер - ніяких договірних конкурсів і оренди міського майна за символічну плату. Система електронних закупівель можлива на ProZorro.Sale.

Дві системи електронних торгів

Спочатку ProZorro була запущена в Україні як прозора система державних закупівель. Повна відкритість інформації, відкритий доступ учасників + досьє на тих, хто подав заявки на тендери, унеможливили змову і заощадили державі сотні мільйонів гривень. Електронний майданчик SmartTender акредитований на Прозоро і допомагає понад 85000 учасників. Щодня проходять <10000 держзакупівель.

Окремо працює ProZorro.Sale. Ця система об'єднала продаж майна ліквідованих банків та банкрутів, реалізацію держмайна, малу приватизацію. Через Прозорро.Продажі Укрзалізниця шукає орендарів вагонів, Держгеонадра продає право видобутку корисних копалин, а Укрпошта здає в оренду приміщення.

Як будуть проходити аукціони на право оренди?

Будь-хто може запропонувати можливість передачі в оренду приміщення, що перебуває у державній або комунальній власності. Перелік всіх об'єктів, запланованих для здачі, в обов'язковому порядку публікуються на Прозорро.Продажі. Стартова ціна розраховується не з експертної, а балансової вартості - це підвищить інтерес до торгів з боку приватних підприємців. Розширюються права орендарів, більшість обмежень по зміні цільового використання зняті.

Орендодавець відкриває аккаунт на електронному майданчику SmartTender, що має акредитацію на ProZorro.Sale. Через майданчик публікується реєстр об'єктів, що підлягають передачі в оренду та запускаються аукціони. Кожен лот повинен мати вичерпну інформацію про площу об'єкта, стан, умови оренди. Миттєво після закінчення торгів система в автоматичному режимі формує протокол аукціону з фіксацією переможця.

Для бажаючих взяти в оренду приміщення доступ до аукціонів максимально простий. Реєструйтеся на SmartTender і відстежуйте в онлайн-режимі всю інформацію про аукціони: заплановані, поточні, колишні. Майданчик матеріально зацікавлений у виграші свого клієнта: вам допоможуть зареєструвати аккаунт, проведуть інструктаж та навчать стратегії перемоги в торгах. Це вже працює для учасників аукціонів з продажу держмайна, приватизації та активів банків.
 

майно, оренда, аукціон, власність, онлайн

За темою:

  • Борги та майно КрАЗу виставили на продаж
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.