ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 23.04


Діти на Полтавщині причепурили власну школу. ФОТО

Вишиваний оберіг, академія лідерства і польова каша: дітлахи у Полтавському районі власними зусиллями причепурили школу.

Весняна толока у Горянській ЗОШ принесла багато сюрпризів та справжнього українського колориту.

Звичайна школа у передмісті Полтави на один день перетворилась на осередок громадянського активізму. 21 квітня 2018 року діти та їхні батьки, вчителі, волонтери зібралися разом, аби зробити благоустрій навколишньої території. Висаджували декоративні дерева, фарбували дитячий майданчик, збирали сухостій та сміття.  

Громадський діяч Анатолій Банний привіз школярам унікальний довжелезний вишиваний оберіг. З 2016 року це полотно мандрує українськими землями, і кожного разу люди дошивають на ньому свої міста та візерунки. В минулому році оберіг возили українським воїнам у гарячі точки зоні АТО. По ліву його сторону вишитий портрет Івана Франка, а по праву – портрет Тараса Шевченка, одягненого у камуфляж.

Цікаво, що саме в час активного прибирання повз Горянську школу проїжджав весільний кортеж місцевих жителів. Учасники толоки не забарилися та за українською традицією перекрили дорогу. Тож нареченому довелося торгуватися і врешті заплатити "данину", аби потрапити до будинку коханої, розташованого неподалік. Перед її помешканням кортежу перекривали вулицю другий раз, тепер вже родичі нареченої.   

До генерального прибирання долучились талановиті діти з Української академії лідерства. Це 10-місячна освітня програма розвитку для випускників шкіл віком від 16 до 18 років. Учні, яких відбирали через тестування з усієї України, навчаються у кампусі в Копилах. Під час толоки в Горянській ЗОШ вони за власною ініціативою взялися за найважчу ділянку – стихійне сміттєзвалища, яке виникло у яру неподалік школи.

Опісля роботи на всіх чекав приємний сюрприз – смачненька гаряча каша і компот. Ініціатор заходу – директор школи Оксана Калініч розповіла, що навчальний заклад бере участь у конкурсі благоустрою від ГО "Нова Полтава". Минулого року вони зайняли призове місце, а цьогоріч хочуть стати першими. Оксана Калініч задоволена — на толоку їй вдалося залучити півсотні людей — дітей та дорослих.

 

школа, діти, прибирання, толока, Гора, УАЛ

За темою:

Топ-5 за тиждень :