ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:00 07.04


Дівчинці з Полтавщини вдалося перемогти рак

У 5-річної Юлії Савченко з Лубен діагностували діагноз — нефробластома. Шанс вижити у неї, кажуть медики, був один з тисячі.

Юлія Савченко з райцентру Лубни Полтавської області перемогла рак.  У п’ять років їй поставили діагноз пухлина Вільмса — рідкісну форму раку нирки, яку ще називають нефробластома.

Інна Савченко, матір дівчинки, розповіла, що через півтора роки після страшного діагнозу донька одужала.

У столичному реабілітаційному центрі для онкохворих дітей «Дача» нещодавно презентували фотопроект «Життя починається знову». Його героями стали 15 дітей, які подолали рак, у тому числі і юна лубенчанка.

Все почалося з того, що коли Юлі було 5 років, у неї раптово виріс живіт, спочатку лікарі призначили еспумізан, потім направили у Київ. У дитячій лікарні «Охматдит» діагностували злоякісну пухлину, яка швидко росте та направили на обстеження в Інститут раку. Там підтвердили діагноз — нефробластома.

У столиці сім’ю взяли під опіку волонтери благодійних фондів «Краб» і «Запорука». А перед операцією, коли потрібні були шість тисяч гривень на витратні матеріали для апарату штучного кровообігу, до жінки підійшла незнайома сімейна пара і заспокоїла, що допоможуть грошима. І донори знайшлися.

Юлії спочатку зробили чотири курси хіміотерапії. Позитивного результату не було. За п’ять місяців дівчинці зробили операцію — видалили 4-кілограмову пухлину. Унікальна операція тривала майже 10 годин. Після неї лікарі казали: «Вона жива. І це — диво!»

Юлія сім днів лежала в реанімації та пройшла ще один курс хіміотерапії. Поступово Юлі ставало краще. І аналізи показали, що в неї все добре. Доліковуватися поїхали додому.

Зараз Юлія Савченко навчається у п’ятому класі. Займається танцями, грає у шкільному театрі та опікується онкохворими дітками.

Незабаром, 22 квітня, Юля планує з мамою пробігти два кілометри на підтримку подружки з Криму татарки Севіль Абувалієвої, яка перемогла остеосаркому. Дівчатка разом лікувалися в Національному інституті раку, разом проходили реабілітацію. Зараз у Севіль одна нога коротша за іншу і потрібно зібрати кошти на ендопротез за півтора мільйона гривень.

здоров'я, діти, Юлія Савченко, рак

За темою:

  • На Полтавщині зросла захворюваність на вірусний гепатит
  • Очільник області Валерій Головко потрапив до лікарні
  • Дві третини від усіх захворілих на гострі респіраторні інфекції - діти
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.