ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 06.11


Для переселенців у Полтаві замовляють продукти за завищеними цінами

Фірма, яка пов’язана з підприємцем Володимиром Сергієнком, безальтернативно виграє конкурси на поставку продуктів вже не тільки для школярів, а й для переселенців, які проживають у дитсадках Полтави.

При цьому місто втрачає суттєві кошти, принципово обираючи постачальника з найдорожчими пропозиціями.

На початку 2021 року, після зміни влади у місті, за ініціативи міського голови Олександра Мамая було створене нове комунальне підприємство — «Добробут Полтавської громади», яке швидко замінило приватні компанії на ринку харчування дітей у навчальних закладів міста.

Рішенням 34 депутатів міськради у підприємство були інвестовані десятки мільйонів гривень. Втім, вже з перших закупівель «Добробуту» стало зрозуміло, що його мета — не стільки якісне харчування дітей, як максимізація прибутків постачальників обладнання та продуктів. Іншими словами — привласнення коштів платників податків під виглядом турботи про дітей.

Головним співучасником цього процесу став Володимир Сергієнко. Це полтавський підприємець, який за останні роки став найбільшим постачальником продуктів для бюджетних замовників у Полтаві, Полтавській області та, навіть, деяких сусідніх областях.

Успіх підприємця пояснюється його систематичним порушенням правил державних закупівель та абсолютною безкарністю. Використовуючи буквально десятки підконтрольних ФОПів та ТОВок, він імітує конкуренцію на тендерах, вибиває з них реальних конкурентів та поступово монополізує ринок.

Володимир Сергієнко та керівники підконтрольних йому ТОВок та ФОПів

У нашому випадку — керівництво міста через КП «Добробут» та департамент освіти взагалі прямо підіграють підприємцю. З одного боку завищують очікувану вартість товарів, з іншого — допомогають вибити з конкурсів конкурентів, знаходячи несуттєві помилки у тендерних пропозиціях. Не лякають підприємця і багатомільйонні штрафи від Антимонопольного комітету — він просто створює нові компанії, оформлюючи їх на своїх родичів та працівників.

За останній рік ми описували як підконтрольні Сергієнку підприємства-прокладки отримували від Полтави сумнівні замовлення на обладнання для шкільних кухоньмандарининоворічні солодкі подарункихлібмаслотушківкукартоплю та гречку.

З початку повномасштабного вторгнення Росії, КП «Добробут» окрім школярів почав харчувати й вимушених переселенців з інших областей. Тож, цього разу ми підготували огляд цін на продукти, які впродовж вересня-жовтня були придбані «Добробутом» та рішенням виконкому від 20 жовтня передані у дитячі садочки для приготування страв ВПО.

Переглянувши тендери у системі Prozorro та порівнявши ціни у договорах з роздрібними (у нашому випадку — з «Велмарту» станом на 24 жовтня), ми виявили, що по 16 з 25 позицій — переплата виявилася більшою за 10%. Зокрема, по пшеничній крупі — 51%, капусті — 54%, буряках — 60,5%, яблуках — 68,5%.

Загальний середній показник переплати склав 15% — 300 тис. грн з партії у 2 млн грн.

Постачальником усіх продуктів було обране ТОВ «Фудгранд», яке де-факто контролює Володимир Сергієнко.

Задля укладання договорів саме з компанією Сергієнка, директор та уповноважена особа КП «Добробут» Катерина Гарбар відхиляла пропозиції конкурентів «Фудгранду» — «Край-МК», «Оптітрейд», «Діадема» тощо.

Основна причина відхилення пропозицій — відсутність належно оформлених медичних книжок у всіх працівників.

Катерина Гарбар

Наприклад, ця причина не дозволила замовнику прийняти пропозицію ПП «Діадема» на закупівлі океанічної риби і зекономити місту одразу 92 тис. грн.

Щоправда, для ФОП Назара Собенка, який змагався за поставку овочів та фруктів знайшли іншу причину для відмови — у його тендерній документації виявили відсутність витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

«Полтавщина» ще розписала про цей конкурс. За результатами торгів переможцем визнано «Фудгранд» з найбільшою ціновою пропозицією 1 млн 312 тис. грн, що у підсумку складає 0,05% економії.

При цьому ФОП Собенко запропонував найнижчу ціну — 861 тис. грн (знижку у 53% від завищеної очікуваної вартості).

Підприємець спробував оскаржити відмову.

Він послався на те, що з 24 лютого державні реєстри закриті і він не може отримати витяг з ЄДР, а замовник повинен сам перевірити цю інформацію у відкритих джерелах.

На це Катерина Гарбар відповіла, що даний документ можна було отримати в паперовому вигляді, звернувшись до територіального органу Міністерства юстиції України.

На сьогодні виконком має погодити передачу переселенцям нової 3-мільйонної партії продуктів, більшість з яких також придбали в Сергієнка.

Навіть поверхневий огляд окремих позицій (наприклад, свинини по 210 грн/кг) говорить про наявність суттєвої переплати. А подібне системне вимивання бюджету неможливе без санкцій керівників міста, правоохоронних та контролюючих органів.

переплата, міська рада

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.