ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 18.07


Для полтавців спростять отримання дозволу на виїзд дитини за кордон

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розробив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку виїзду дитини за межі України.

Даний проект передбачає спрощення механізму надання батьками згоди на виїзд дитини за межі України, передбачення можливості виїзду на підставі рішення суду у разі відсутності згоди одного з батьків.

Також спростять процедуру тимчасового виїзду дитини за межі України для лікування, участі у міжнародних олімпіадах, міжнародних музичних, художніх та інших творчих конкурсах, міжнародних дитячих змаганнях, спортивних заходах тощо.

Слід зазначити, що вже давно вже назріла необхідність внести відповідні зміни в законодавство, що регулює виїзд за кордон неповнолітніх українців.

На даний момент процедура отримання дозволу для виїзду дитини за кордон неймовірно складна: поки нема 16-річного віку, виїхати за межі України можна тільки з дозволу обох батьків (або опікунів).

З цим пов'язані великі труднощі, адже сім'ї часто розбиваються, і один з батьків може виявитися дуже далеко від своєї дитини.

У деяких випадках один з батьків навмисно не дає свій дозвіл на виїзд дитини, зводячи рахунки чи вимагає за це гроші. Страждає від усього цього тільки дитина.

У судах такі справи рідко закінчуються успішно, адже чинний закон не передбачав право дитини виїхати за кордон на підставі рішення суду.

Оформити дозвіл дитини виїхати за кордон кілька разів неможливо - батькам потрібно кожен раз оформляти дозвіл або отримувати окреме рішення суду. Нинішня система також ускладнює життя дітям, які потребують лікування за межами України.

виїзд за кордон, діти, законопроект

За темою:

  • У Полтаві розшукали зниклу 14-річну дівчину
  • На Полтавщині з вікна випав семирічний хлопчик
  • Новий навчальний рік має розпочатись у класах і аудиторіях
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.