ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 18.05


До 150-річчя Василя Кричевського у Полтаві презентували поштову марку

Цьогоріч виповнилося 150 років від дня народження геніального Василя Кричевського. У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка до ювілею погасили марку "Укрпошти" із зображенням нашого видатного земляка.


 
Василь Кричевський – один із когорти великих майстрів ХХ століття – живописець, архітектор, знавець народного мистецтва, автор видатної пам’ятки української архітектури – будинку Полтавського губернського земства. Нині це краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. 

Також Василь Григорович - перший художник кіно, графік та сценограф, педагог, дизайнер, автор малюнка державного герба України – тризуба, розробленого на прохання Михайла Грушевського 1918 року та прийнятого в незалежній Україні. Кричевський своєю творчою, науковою, педагогічною та кінематографічною діяльністю тісно пов’язаний із Полтавщиною.

У спецпогашенні марки взяли участь заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко, перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко, керівник Полтавської філії АТ "Укрпошта" Юрій Набасов, директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко та директорка Полтавського художнього музею Ольга Курчакова.

Крім цього, у Галереї мистецтв відкрилася ювілейна виставка Василя Григоровича Кричевського та членів його мистецької родини. Збірку представив Полтавський краєзнавчий музей. Експозиція присвячена 150-річному ювілею автора модерного земського дому у Полтаві. Палац місцевого самоврядування став зібранням пам’яток минулого і сьогодення, набув значення храму тисячолітньої історії українського народу.

Колекцію живопису та графічних робіт музею протягом останніх 25 років передали онука Катерина Кричевська-Росандіч із Каліфорнії та донька Галина Кричевська-Лінде з Венесуели.

У музейній колекції — роботи довоєнного, воєнного та повоєнного часу. Серед них переважає авторське аранжування народного орнаменту, традиційна архітектура з екстер’єрами й інтер’єрами, що разом із козацькими звичаями, народною календарною та родинною обрядовістю сформували художній смак Кричевського, а також пейзажні замальовки Полтавщини.

Автор українського національного стилю в архітектурі та мистецтві Василь Кричевський протягом усього свого життя зберігав у творчості символ української сільської хати, що стала прообразом його творіння у Полтаві.

ювілей, марка, історія, пам'ять, Василь Кричевський

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.