ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:57 29.12


До дитячих садків Полтави з Харкова поставляли неякісне масло

За документами міське управління освіти закупило шість тонн вершкового масла, а до дошкільних закладів харків'яни поставили продукцію невідповідної якості. Постачальник має й інші угоди з управлінням освіти.

Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановили факт закупівлі та поставки продукції невідповідної якості до дитячих садків Полтави.

Слідчі прокуратури Полтавської області відкрили кримінальне провадження за ст.227 (умисне введення в обіг на ринку України (випуск на ринок України) небезпечної продукції) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Оперативники УЗЕ в Полтавській області та слідчі обласної прокуратури встановили, що між органом виконавчої влади та комерційними структурами Харківської області був укладений договір поставки вартістю 359 тисяч гривень. Відповідно до його умов, до дошкільних закладів Полтави комерційні структури повинні поставити шість тонн масла солодковершкового.
Натомість, до дитячих садків було поставлене масло, яке не відповідає вимогам ДСТУ. Гроші з місцевого бюджету за виконання умов договору були перераховані на рахунки товариств в повному обсязі. Працівники УЗЕ в Полтавській області, обласного управління внутрішньої безпеки спільно з прокуратурою Полтавщини провели санкціоновані обшуки та вилучили фінансово-бухгалтерську документацію щодо виготовлення, закупівлі та реалізації масла. Окрім того, відібрано зразки поставленої продукції та направлено на дослідження

- ідеться у повідомленні поліції.

Правоохоронці також перевіряють причетність до цього факту службових осіб органу виконавчої влади. Головою тендерного комітету є перший заступник начальника управління освіти Ірина Надіна. Управління освіти очолює Наталія Дорохова.

За наявною інформацією (продукція - масло, обсяг поставок - шість тонн, вартість - 359 тисяч гривень, установа - управління освіти, оскільки саме воно опікується дитсадками, дислокація підприємства - Харківська область) система "Prozorro" видає лиш один тендер.

Аукціон був завершений 10 жовтня цього року. Початкова вартість шести тонн вершкового селянського масла (не менше 72.5 відсотків жиру) становила 540 тисяч гривень із ПДВ. Серед чотирьох учасників найнижчу ціну - 359 400 грн - запропонувало ТОВ Фірма "Хазар" ЛТД. Із ним і уклали договір.

Згідно з ним, поставки у вигляді брикетів і пачок (до 500 грамів) мали здійснюватися раз на тиждень із жовтня до 31 грудня цього року. Вартість масла становила 59.90 грн за кілограм, а з 21 листопада, коли уклали додаткову угоду, зросла до 61.51 грн за кг.

Масло надходило до 50 дошкільних навчальних закладів міста.

Загалом із 31 жовтня до кінця грудня було здійснено близько 60 проплат за різні товари на рахунки ТОВ. Остання трансакція за вершкове масло датована 23 грудня.

У тендерній документації також є інформація про підприємство. Воно пройшло реєстрацію ще в 1994 році, юридична адреса - Харків, вул. Астрономічна 37-а. Генеральний директор з грудня 2009 року - Шахін Анвер-огли Омаров, 1968 року народження, уродженець Азербайджану. Профіль діяльності - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

У минулому році це ТОВ мало низку судових спорів у Господарському суді щодо рішень Антимонопольного комітету, але надає витяги з рішень, згідно з якими відповідальність товариства відсутня.

Підприємство має складські приміщення площею 2596.1 метра, які розташовані в Харкові на вул. Ак.Проскури 1 і знаходяться у власності ТОВ, збудовані у 2012 році.

У документації присутній гарантійний лист, довідки від Держсанепідслужби, управління захисту прав споживачів, навіть рекомендації та відгуки від партнерів.

Найцікавіше, що при аналізі проведених трансакцій можна побачити, що управління освіти розраховується із ТОВ Фірма "Хазар" ЛТД не лише за вершкове масло, а й за цукор, цитрусові за іншими договорами. Зокрема, ТОВ поставило до Полтави 16 тонн цукру за 201 599 грн, 1600 кг лимонів та 4700 кг інших цитрусових за 167 400 грн.

тендер, поліція, ТОВ Хазар, освіта

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.