19:00 05.02 1292
Поки полтавці лише обговорюють можливі нововведення, у Кременчуці на практиці до кінця року планують запровадити систему електронних квитків. Щоправда спочатку - в режимі обліку пільговиків.
Пізніше – в усіх маршрутках і тролейбусах можна буде розрахуватися банківською карткою.
Про це 5 лютого на брифінгу для ЗМІ розповів мер Віталій Малецький, пише Кg.ua.
Ми зараз працюємо над впровадженням системи електронних квитків. По-перше для того, аби обліковувати усіх пільговиків, які їздять в маршрутках. Десь 260 маршруток, автобусів звичайного режиму будуть обладнані системами, які називають валідатори. Приставив карточки – і твоя поїздка зафіксована. Пільговик такий-то скористався поїздкою тодів то на такому то маршруті. А наприкінці місяця перевізник вивантажив із електронної системи відомості, подав до управлінь соцзахисту і отримав відшкодування конкретно за кількість перевезених пасажирів
- такі перспективи описав мер Малецький.
За його словами, у подальшому планують поступово цю систему розширити, як загальну систему безготівкової оплати за проїзд — з карточки будуть зчитуватися гроші. Ця система, валідатор, може працювати з іншими картками.
Міський голова прогнозує, що впровадження системи електронного квитка викличе невдоволення в кременчуцьких маршрутників.
Я прогнозую спротив перевізників в цьому питанні. Бачили, що в Тернополі відбувається в аналогічній ситуації? Вони вишиковуються в колони, ставлять прапори червоно-чорні, і їдуть під міську владу, кажучи, "нам не потрібно безготівкових розрахунків, нам і так добре"
- прогнозує Віталій Малецький.
Проте, за словами мера, кременчуцьким маршрутникам вже треба готуватися: думати, де купувати, або брати валідатори в оренду. Або їм доведеться самим придбати, або буде інша міська програма, яка компенсуватиме кошти.
У тролейбусах Кременчука валідатори встановлюватимуть в першу чергу. Вже є пропозиція від декількох платіжних систем, та ми вибиратимуть систему, яка б була якомога дешевшою для міської влади. Наприклад, відраховувати 15 копійок з кожного квитка — це не прийнятно, - зазначив градоначальник.
За його словами вже надійшли відповідні пропозиції від "Ощадбанку" і "Приватбанку" .
Помер екс-голова Карлівки Володимир Слєпцов
19:00 15.01