ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 21.02


До кінця року в Полтаві хочуть організувати хоспіс

До кінця 2020 року міська влада Полтави хоче організувати створення медзакладу, в якому перебувають тяжкохворі з прогнозованим летальним наслідком. Хоспіс може з’явиться на базі третьої міської клінічної лікарні.

Як повідомила ЗМІСТу очільниця Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторія Лоза, процес створення хоспісу уже частково розпочали, але для появи закладу у 2021, до кінця року треба організувати увесь процес.

Я бачу його (хоспіс) на базі 3-ї лікарні. Ми вже почали трішки реорганізацію – будемо звідти переносити відділення в 1-у лікарню, зробимо реорганізацію, звільнимо приміщення саме для створення хоспісу

- сказала Вікторія Лоза

Саме це місце обрали для того, щоб оптимізувати ресурси і паралельно посилювати відділення травматології.

Ще необхідно знайти донорське фінансування, бо обладнання для такого відділення коштує доволі дорого.

За умови розміщення тут хоспісу, цим медичним обладнанням зможуть користуватися ще більше пацієнтів.

Для функціонування хоспісу необхідно також закупити спеціальні підйомники, ліжка, душові кабіни, куди зможуть завозити пацієнтів тощо.

Перед відкриттям хоспісу міська влада також має провести роботу з медичним персоналом, аби у цьому закладі тяжкохворі пацієнти з прогнозованим летальним наслідком отримували дійсно професійну допомогу.

Одразу хоспіс планувався на 60 ліжко-місць, але знайти фінансування на такий об’єм зараз неможливо. Вікторія Лоза говорить, що попередньо планують відрити медзаклад на 30 місць, але дійсно з якісними послугами.

Про плани організувати такий медзаклад повідомила і заступниця міського голови Світлана Нестуля.

Вона також визначила появу хоспісу пріоритетом у сфері медицини в Полтаві.

Будуть залучати грантові кошти, просити підтримки у НСЗУ, у Міністерства охорони здоров'я.

Нагадаємо, що ідею створення у місті хоспісу почали обговорювати наприкінці 2019 року у Полтавській міськраді, зокрема депутати розглянути петицію полтавця Анатолія Білецького щодо створення хоспісу в Полтаві та доручили профільній заступниці міського голови Світлані Нестулі вивчити це питання.

хоспіс

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.