ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 24.07


До Кременчука завезли хворобу Лайма

Кліщ-переносник небезпечного захворювання напав на кременчужанина в Київській області минулого тижня. Тепер у Кременчуці зафіксований перший у цьому сезоні випадок хвороби Лайма.

  Як повідомив начальник місцевого відділу Полтавського обласного Центру лабораторних досліджень МОЗ Василь Товстий, захворів чоловік, на якого кліщ напав на Київщині. Уже з симптомами захворювання чоловік звернувся  до кременчуцьких медиків.

Для порівняння, в Полтаві вже зафіксовані 10 випадків хвороби Лайма в цьому році.

Важлива інформація про симптоми хвороби Лайма: жар, головний біль, втома і характерна шкірний висип.

Несвоєчасна і неадекватна терапія може привести до розвитку у пізній стадії, або хронічної хвороби Лайма, яка важко виліковується і може закінчитися інвалідністю або навіть смертю хворого.

Хвороба Лайма — інфекційне захворювання з хронічним або гострим перебігом, що викликається спірохетами, що передається кліщами, і проявляється ураженням серця, суглобів, нервової системи і шкіри.

Зараження людини хворобою Лайма відбувається внаслідок укусу інфікованим кліщем.

Медики радять: попередити напад кліщів можна, одягнувшись у світлий однотонний, з довгими рукавами одяг, який щільно прилягає до тіла. Голову слід покривати головним убором. Також варто використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі й наносити відповідно до інструкції.

Користуючись специфічними засобами не слід забувати враховувати особливості свого організму. Удома треба одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Зауважте, що витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Якщо разом з вами на природі перебувала тварина, її теж потрібно оглянути до того, як впустити в квартиру.

хвороба Лайма, кліщ, Кременчук

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.