ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 12.02


До музею гончарства передали горщик часів бронзового віку

Закарпатські митники вилучили в міжнародному експрес-відправленні, яке направлялось з України до Чехії, горщик, який, за оцінками експертів, датується ХІІ-ІХ століттям до нашої ери. Наразі він у музеї в Опішні.

 

Горщик, вилучений ще у 2014 році, нарешті передали до Національного музею-заповідника українського гончарства, повідомляє Головне управління ДФС у Закарпатській області.

Глиняний горщик виготовлений у формі мініатюрної амфори з плоским дном, опуклим тілом, циліндричною шийкою та двома вушками. Згідно з експертним висновком, горщик виготовлений вручну. Датується глечик пізнім бронзовим віком (приблизно ХІІ – ІХ століття до н. е.), ймовірно походить з Правобережної України.

За словами старшого наукового співробітника музею-заповідника українського гончарства, заступника голови Всеукраїнського об’єднання Спілки археологів України Юрія Пуголовка, передача культурних цінностей до фондів музею – непересічна подія, адже таких виробів у колекції музею немає: "Стосовно того, що за легендою цей горщик зберігався у бабусі, в дідуся, і використовувався як попільничка... скоріше за все, це не є правдивою інформацією. Стан збереження, і стан, в якому горщик надійшов уже до археологів, вказує на те, що він походить із якогось зруйнованого поховання у кургані. Бо такі цілі речі нечасто трапляються на поселеннях, або ж як поодинокі знахідки. Цей виріб займе чільне місце в експозиції нашого музею, і можливо, навіть уже цього року ми побачимо його на якійсь із виставок".

Варто зазначити, що горщик Закарпатською митницею ДФС безоплатно передано на довічне зберігання Національному музею-заповіднику українського гончарства, згідно з наказом Мінкультури від 8 листопада 2018 року № 960 "Про передачу вилучених або конфіскованих  культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну  частину музейного, бібліотечного та архівного фондів" та рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених, або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави від 27 вересня 2018 року.


 

музей, горщик, Опішня, історія, раритет, бронзовий вік, ДФС

За темою:

  • Полтавська облрада хоче продати з аукціону раритетне авто
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.