ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 29.10


До обллікарні з інсультом цього року потрапило 600 людей

Щороку у Полтавській області приблизно у 4,5 тисячі людей діагностують інсульт, повідомив завідувач нейрохірургічного відділення лікарні Михайло Тончев.

За його словами, у таких випадках медичну допомогу слід надати у перші чотири години. Більше про це у матеріалі до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Від початку 2022-го року до Полтавської обласної лікарні госпіталізували 600 людей із інсультами. Це гостре порушення мозкового кровообігу. Інсульт може бути:

 • ішемічний – це гостре порушення мозкового кровообігу через проблеми надходження артеріальної крові до головного мозку;
 • геморагічний – це крововилив у речовину головного мозку.

"Зараз увага приділяється ішемічному інсульту, оскільки це 80 відсотків від загальної кількості інсультів. Проблема – це те, що люди пізно звертаються за допомогою. По розрахунках, якщо пацієнт звернеться в першу годину і йому буде проведено тромболітичну процедуру, то цей показник буде дорівнювати трійці. Тобто кожен третій пацієнт буде абсолютно здоровий після проведення усього виду лікування. Якщо звернеться з першої години до третьої, то цей показник буде дорівнювати семи. Якщо з третьої до четвертої – то це вже кожний 14 пацієнт", – говорить завідувач нейрохірургічного відділення обласної лікарні Михайло Тончев.

Ознаками інсульту є:

 • раптове порушення мовлення;
 • поява асиметрії на обличчі;
 • запаморочення;
 • втрата зору;
 • раптова слабкість та оніміння кінцівок.

Найчастіше з інсультами звертаються пацієнти у віці від 50 до 60 років, каже завідувачка центру гострої цереброваскулярної патології обласної лікарні Оксана Яценко.

"Від 1 жовтня 2021-го року в обласній лікарні почало діяти цереброваскулярне відділення. Ми пролікували близько 1 000 пацієнтів. Допомога при інсульті надається цілодобово. У нашій лікарні відпрацьований маршрут пацієнта з мозковим інсультом. Пацієнт, який відчув симптоми інсульту, телефонує за номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги телефонує на "інсультний телефон" і повідомляє про ознаки інсульту", – говорить Оксана Яценко.

Наймолодшому пацієнтові у Полтавській області, у якого діагностували ішемічний інсульт, було 16 років.

За словами Оксани Яценко,реабілітація після інсульту для кожного пацієнта індивідуальна. Це, зокрема, заняття із терапевтом, логопедом та масажистом.

медицина, інсульт, допомога

За темою:

 • COVID-19: минулого тижня на Полтавщині померло 13 людей
 • Полтавщина отримала понад 7000 доз вакцини від грипу
 • COVID-19: минулого тижня жертвами хвороби стали 10 полтавців
 • Топ-5 за тиждень :
  Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.