ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 09.10


До Полтави переїхала художниця із Запорізької області

Пів року у Полтаві проживає художниця Дар’я Душеіна. Через повномасштабну війну вона переїхала із Запорізької області, де працювала вчителькою у художній школі. У Полтаві продовжує створювати картини.

До повномасштабної війни 20-річна художниця Дар’я Душеіна з родиною проживала у місті Приморськ. Понад місяць пробула в окупації.

"Ціни підвищились у дуже багато (разів – ред.), але місто маленьке, завжди у всіх є свої підвали, заготовки. Всі всіх знають,діляться. Тільки темніє, треба завішувати вікна, якщо десь світло горить, щоб нічого ніде не світило, бо цих (російських військових – ред.) це бентежило. Я малювала картини з нашими військовими. В мене отак стіна, шафа, за шафою картина, приліплена скотчем і завішена ще плакатами, щоб раптом обшуки і до стіночки (можна було заховати картину – ред.). І так вся кімната – за меблями картини", – говорить художниця Дар’я Душеіна.

"Можу і лежачи малювати": у Полтаву переїхала художниця із Запорізької області Дар’я Душеіна

Картини художниці

До Полтави дівчина з рідними приїхала на початку квітня.

"Ми їхали однією машиною. Я, моя сестра, мама, її подруга, онучка подруги, бабуся подруги, її онук. Тобто сім людей в одній маленькій машині20 постів ми проїхали і до вечора вже були в Запоріжжі. Дорога була приблизно 11 годин".

"Можу і лежачи малювати": у Полтаву переїхала художниця із Запорізької області Дар’я Душеіна

Роботи Дар’ї

У Полтаві Дар’я продовжує займатися творчістю.

"Першим ділом я зайнялась закінченням (розмальовування – ред.) оцієї стіни. Тут вже були малюнки олівцем та трішки розфарбовані. Моїм завданням було доробити і, як зазвичай, я доробила все і додала своїх улюблених червоних елементів. Отут мені довелося ще й виправляти йому руку, оскільки вона вже була розфарбована, навіть видно, вона не пропорційна. З цим довелось повністю доробляти, в нього було тільки обличчя".

"Можу і лежачи малювати": у Полтаву переїхала художниця із Запорізької області Дар’я Душеіна

 

Після переїзду Дар’я створила близько десятка робіт.

"Найулюбленіша у всіх й у мене ось ця маленька. Зроблена з фотографії ще вдома. Я її малювала на чорному фоні. Всі – на білому, а вона – чорна. Я просто малюю те, що відчуваю, іноді сама не знаю, що саме я відчуваю. Просто мені полум’я, обожнюю свічки і полум’я. А там ще на задньому фоні видно, як на це полум’я дивляться чиїсь чужі очі".

Працює Дар’я у різних стилях. А через війну, каже, навчилася малювати у будь-яких умовах. Окрім творчості, дівчина займається волонтерством.

 

 

переселенка, художниця

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.