ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 01.02


До Полтави привезли аудіокнижки для дітей, які мають порушення зору

Діти, які не можуть сприймати інформацію зорово, вивчатимуть українські книги за допомогою аудіосприйняття. До Полтави начитані книжки у форматі аудіо привезли громадські організації.

 Протягом чотирьох місяців не професіонали, а діти-переселенці начитували різні твори.

Фахівці усе це записали і нині представляють Всеукраїнський соціальний проект.

Першими отримали книги учні спеціалізованої полтавської школи, далі – бібліотеки. А вже незабаром, кажуть ініціатори ідеї, в інтернеті також можна буде вільно користуватись такими записами. Для них важко знайти книги, які б можна було читати на дотик. Тобто, шрифтом Брайля. Інший варіант – слухати. Але те, що є в аудіоваріантах, батьки називають не кращими.

Марина Бабець, керівник ВП ВГО "Генерація успішної дії" розповіла, що в інтернеті є багато аудіокнижок, але всі вони – російською мовою.

Виникла потреба саме в книгах українською мовою —  науково доведено, що аудіотекст, який озвучений дітьми для дітей, ефективно впливає на мозок людини.

Більше десятка громадських організацій на чолі з  "Громадським дитячим інтернет-телебаченням і радіо "Веселка ТV" вирішили зробити те, чого раніше в Україні не було: діти-переселенці начитали книги для однолітків, які мають порушення зору, дислексію, труднощі в навчанні.

Творів записали двадцять, вони зі збірки "Жменька слів для доброго настрою" української сучасниці Слави Світової.

Цінність проекту в тому, що аудіокниги є сучасними, українськими і ще не начитувалися раніше на аудіоносії. Есклюзивом є те, що начитували твори не професійні актори, не диктори, а саме діти віком – від 6 до 13 років.

Першими ці книжки почують учні спеціалізованої полтавської школи №40, їм вручають збірки на флешках.

Спочатку, кажуть організатори, у такому вигляді книги роздадуть у 30 школах-інтернатах країни та спеціалізованих бібліотеках.

Проект буде поширено і в мережі інтернет та на радіостанціях, що дозволить охопити всі регіони нашої країни та україномовних жителів світу.

У вільному доступі створені дітьми аудіокниги з'являться 20 лютого цього року на офіційному ютуб-каналі "ВЕСЕЛКА ТV".

Самі діти, які озвучили книги, до Полтави не приїхали. Але представники дружньої організації внутрішньо переміщених осіб зізнаються: українці зі Сходу відрізняються від інших регіонів.

Презентації аудіотворів проводять, крім Полтави, у Києві та Чернівцях, повідомило ТК "Місто"

діти, освіта, аудіокнижки

За темою:

  • Дворічна дитина потрапила до лікарні з опіками обличчя
  • Понад 27 мільйонів гривень аліментів стягнули цьогоріч держвиконавці
  • Минулого тижня на Полтавщині госпіталізували 259 осіб із ГРВІ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.