ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:20 12.02


До Полтави привезли мощі святого, який вважається покровителем України

12 лютого у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Полтаві, у присутності сотні людей, виставили мощі святого Йосафата (Кунцевича), архиєпископа Полоцького, мученика за єдність Церкви в Україні.

Іван Кунцевич народився 1580 року у Володимирі-Волинському. У 24 роки він вступив до Монастиря Святої Трійці у Вільні та отримав монаше імʼя Йосафат. У 1609 році Кунцевича висвятили на священика. Помер священик у 1623 році від побиття противниками церковної єдності. Біля тіла мученика почали діятися дива. У 1643 році Папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата Блаженним, а через 224 роки Папа Пій ІХ прилучив Йосафата до Лику Святих Вселенської Церкви.

Перенесення мощей українського святого до собору Святого Петра у Ватикані  відбулось у листопаді 1963 року. Їхня історія є надзвичайно складною: після смерті Йосафата вони перебували у різних місцях Литви, Польщі та Білорусі. У 1916 році їх перевозять у костел Святої Варвари у Відні, а у 1949-му вони потрапляють із Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої сторони престолу Святого Василія Великого.
За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 році папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою Ecclesiam Dei (Церква Божа). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності.
Крім того, Йосафат користувався великою повагою за свої інтелектуальні здібності. Під його редакцією виходили численні тексти про Святого Петра, єдність Церкви, хрещення Святого Володимира. Він видав катехизм і намагався адаптувати проповідь Євангелія до особливостей менталітету місцевого населення.
Папа Римський Іван-Павло II назвав Кунцевича "апостолом єднання". Святий Йосафат вважається покровителем України.

Отець Максим Кролевський говорить, що це дуже визначна особистість для Української Греко-Католицької Церкви:

«Кунчевич сприяв піднесенню освітнього рівня духовенства та прославився як борець за єдність Церкви. Його активна діяльність за єдність із Єпископом Рима викликала глибоке невдоволення серед противників».

Виставлення мощей священномученика розпочалося недільним богослужінням — Божественною Літургією Івана Золотоустого, а потім пройшов молебень.

Роман ПОВЗИК

 

релігія, мощі, Йосафат Кунцевич, пам'ять, літургія, молебень

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.