ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:33 21.02


До розробки полтавського меморіалу Небесної сотні запросили проектувальників липецької фабрики "ROSHEN"

Київське архітектурне бюро "Зотов і компанія", яке займається проектуванням об'єктів для фірми "ROSHEN", збираються залучити для створення ескізу та документації переможця проекту "Територія Майдану" у Полтаві.

В управлінні містобудування та архітектури Полтавської ОДА розповіли про подальшу долю проекту "Струмок революції", який став переможцем конкурсу на вшанування Революції Гідності.

Порядок, затверджений постановою Кабінету міністрів, передбачає подання не концепції, а містобудівного розрахунку. Ми знаємо, що під час обговорення членами журі було висунуто декілька зауважень. Авторський колектив може на стадії містобудівного розрахунку щось змінити. Зважаючи на архітектурну і технічну складність об’єкта, можна вважати, що це буде тристадійне проектування: ескіз, проект і робоча документація. Знову буде громадське обговорення, що в цій роботі потрібно покращити

– роз’яснив Олександр Панков, начальник управління.

За його словами, команда архітекторів із "City Lab" не має кваліфікаційного сертифікату на проектні роботи, а тому вони зробили подання до облдержадміністрації щодо залучення архітектурного бюро "Зотов і компанія" з Києва.

Якщо автори не мають кваліфікаційного сертифікату, вони можуть відмовитися від реалізації проекту. Але вони навпаки надіслали листа до ОДА, що планують його реалізовувати, і запропонували проектну організацію, яка має у своєму складі архітектора з кваліфікаційним сертифікатом. Ця організація – "Зотов і компанія", яка згодна взяти "City Lab", як переможців конкурсу, до авторського колективу

- додав чиновник.

Наступним етапом на шляху до реалізації конкурсного проекту є розробка детального проекту реконструкції площі. Після нього вже розробляється робочий проект, по якому можна рахувати кошторис і вести будівельні роботи. Для розробки цих стадій проекту ми мали рекомендувати фахівців з відповідними сертифікатами і досвідом проектування. Ми зі свого боку рекомендували у якості генпроектувальника архітектурне бюро "Зотов і Ко". Найбільш поважними архітектурними бюро в Україні для нас є саме бюро Віктора Зотова (Київ) і бюро Олега Дроздова (Харків), які пропагують сучасну архітектуру, де сенси мають вище значення за просту естетику. Вони були у нас в пріоритеті. До того ж, Віктор Зотов - засновник першої української школи урбаністичної освіти CANactions, і йому як нікому близька тема розвитку міст гуманної архітектури. Можна сказати, що це один з головних дисидентів в українському архітектурному світі

- пояснив нам Дмитро Козиренко, голова ради координаторів організації "City Lab".

Як стало відомо із їхнього сайту, архітектурне бюро Віктора Зотова серед іншого займається розробкою проектів для кондитерської фірми "ROSHEN". Зокрема, київські архітектори розробляли проекти липецької кондитерської фабрики, головних офісів фірми у місті Сєнцово (Росія) та Києві, офісів київської та вінницької кондитерських фабрик, а також розробили проект вежі "ROSHEN" та спеціалізованого музею компанії.

У портфоліо Зотова також є кілька проектів для Полтави. Архітектурні форми одного із них візуально нагадують ідеї проекту-переможця "Струмок революції".

Ми спеціально подивилися, хто буде проектувати, нам це не байдуже. І ми побачили, що у компанії є архітектори-урбаністи, інженери, архітектори-проектувальники, група скульпторів

– прокоментувала Антоніна Ільїна, секретар конкурсу, головний спеціаліст управління містобудування і архітектури Полтавської ОДА.

Майдан, проект, Зотов

За темою:

  • У Полтавській політехніці запустили новітній буровий майданчик
  • Полтавці розмалювали оглядовий майданчик у кольори української вишиванки
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.