ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:44 09.04


Другий день Великодня відзначили гучним святом. ФОТО

9 квітня в Полтаві відбувся обласний фестиваль "Свято Паски" та традиційний благодійний великодній ярмарок.

Сьогодні, у другий день Великодня, на площі перед Свято-Успенським кафедральним собором учетверте розгорнувся Великодній благодійний ярмарок, організований волонтерами ГО "Команда небайдужих" — щоб не лише влаштувати містянам яскраве свято, але й зібрати благодійні кошти для тих, хто їх зараз найбільше, на думку волонтерів, потребує.

Частину коштів плануємо передати фонду "Серце до серця" – вони зараз проводять місячну акцію – збирають гроші на закупівлю обладнання для дитячої лікарні, другу частину спрямуємо на адресну допомогу для пораненого воїна – як і в попередні роки. Поки не визначилися, шукаємо, кому з атовців Полтавщини найбільше потрібна допомога. Третю ж частину використаємо для потреб фронту. До нас найчастіше звертаються з проханням про допомогу в ремонті автомобілів – часто ламаються автівки військових. І також просять допомогти з ремонтом транспорту, який ми передавали військовим

 — розповіла керівник ГО "Команда небайдужих" Наталія Гранчак.

 

Частування цього разу приготували традиційне, яке полюбилося полтавцям за попередні ярмарки: польова каша та шашлик. Новинкою хіба що став вигляд картоплі-фрі: її смажили в олії у вигляді спіральок, насаджених на дерев'яні шпажки.

Ми вирішили, що після Великодня, коли всі добре понаїдалися вдома, придумувати щось особливе – це достатньо ризиковано для нас. Тому пригощаємо гостей ярмарку традиційними шашликами, глінтвейном, смаженою картоплею – цього разу придбали спеціальний прилад, який фігурно нарізає картоплю

 — пояснила Наталія Гранчак.

Разом із пригощанням організатори свята приготували традиційні вже для таких заходів майстер-класи з декоративного мистецтва, які провели студенти факультету технології та дизайну Полтавського національного педагогічного університету. Всі охочі могли розмаювати писанки, виготовити великодні сувеніри в техніці квілінг, та розпис по склу. Також уздовж ярмаркової алеї розгорнули яскраву виставку студентських робіт: тут були і яскраві сукні, і мереживні рушники та скатертини, й картини, вишиті традиційним хрестиком, і ляльки-тільди та ужиткові речі, розшиті бісером, а на чільному місці – великодні композиції з писанок та крашанок.

 

Наші студенти проводять майстер-класи – розпис по склу, традиційна писанка, а для наймолодших діток – по квілінгу. Щодо писанкарства, хочу зазначити, що ми підтримуємо та популяризуємо це давнє народне мистецтво, і до нас навіть приїздять делегації спеціально, щоб повчитися писанкарству. Приємно, що такі майстер-класи завжди дуже популярні не лише серед дітей, але й серед дорослих

 — зазначила декан факультету технології та дизайну ПНПУ Валентина Титаренко.

А чи не головним центром ярмаркових розваг для дітей став військовий автомобіль БРДМ: протягом усього заходу навколо нього юрбилася малеча. Цей автомобіль приїхав з авіамістечка, його на прохання Владики Федора  надало командування 18-ї окремої бригади армійської авіації, що базується в Полтаві. Утім, організатори ярмарку зазначають, що їх амбіційні плани були набагато більші.

Ми уперше запросили військову техніку. У нас була мрія запросити гелікоптер та поставити на площі біля собору. Але фахівці, що оглядали прилеглу територію, визначили, що гелікоптеру тут ніде сісти, а привезти транспортом не дозволяє простір полтавських вулиць – на поворотах би він не пройшов. Це цікава пригода, але для втілення ідеї нам треба шукати інше місце

 — зазначила Наталія Гранчак.

На окремому майданчику розгорнулася велика сцена, де своїми музичними виступами гостей ярмарку радували пісенно-танцювальний ансамбль "Полтава", гурти міського будинку культури, творчого центру "Домінус", полтавської Школи мистецтв та інші творчі колективи. Так у Полтаві відзначали традиційний великодній фестиваль "Свято Паски".

 

Обласний фестиваль "Свято Паски" був започаткований ще до війни – цього річ його провели увосьме. Традиційно до Полтави з'їхалися представники районних парафій УПЦ КП, щоб представити не лише виступи творчих колективів на фестивальній сцені, але й великодні композиції. Паски, крашанки, вишиванки, навіть макет храму – конкурсному журі було з чого обирати переможців.

У рамках фестивалю також відбувся театралізований виступ дитячого центру "Духовна застава", що діє при храмі Ікони Божої Матері всіх скорботних радість.

Ми представили виставу "Покаяння Понтія Пілата". Це той момент життя особи, що віддала на смерть Ісуса Христа. Напевно, що в нього все-таки були внутрішні переживання. Як автор скажу, що в цій виставі я намагався передати ці внутрішні переживання. Ми знаємо про Страсну п'ятницю та Пасху. Але була ще субота. В нашій виставі ми намагалися зобразити події тої суботи

 — розповів автор сценарію і постановник вистави, настоятель Храму, очільник центру "Духовна застава" протоієрей Анатолій Куліш.

Загалом святкові заходи на Соборному майдані Полтави 9 квітня відвідали понад дві тисячі полтавців та гостей міста.

ярмарок, Великдень, фестиваль, свято, благодійність

За темою:

  • У Полтаві проведуть Великодній ярмарок
  • Полтавську кінологічну службу привітали зі святом
  • Полтавці відзначили Міжнародний день Новруз
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.