ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 27.01


Дванадцять років назад на Полтавщині знищили останній бомбардувальник

Цього дня у 2006 році у Полтаві знищили останній український літак дальньої бомбардувальної авіації.

 Це був літак Ту-22М3 в рамках угоди "Щодо ліквідації стратегічної ядерної зброї і зброї масового ураження".

Нагадаємо, Україна успадкувала 220 одиниць стратегічних носіїв, в числі яких 130 ракет РС-18 (СС-19), 46 найсучасніших ракет РС-22 (СС-24), 44 важких бомбардувальників, оснащених 1068 крилатими ракетами повітряного базування великої дальності. Відповідно до умов Договору СТАРТ-1 за цими носіями було зараховано сумарно 1944 ядерних заряди.

Така ситуація турбувала керівництво впливових держав та світову громадськість. Міжнародні зустрічі, які відбувалися переважно за ініціативою США та Росії, мали на меті вирішення цього питання.

Україна, Білорусь й Казахстан після підписання в 1992 році Лісабонського протоколу були оголошені країнами, що не мають ядерної зброї.

Принципи без'ядерності  було закладено в Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року.

14 січня 1994 на зустрічі в Москві президенти України, США та Росії підписали Тристоронню заяву, якою констатувалося, що Україна стала на шлях ядерного роззброєння.

16 листопада 1994 року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Цими діями було затверджено, що Україна є власником всієї ядерної зброї, яку отримала у спадок від СРСР та має наміри повністю її позбутися, використовуючи надалі атомну енергію винятково у мирних цілях.

5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великою Британією та Сполученими Штатами Америки було підписано Будапештський меморандум, за яким держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску. Який через два десятиліття  порушила Російська Федерація та здійснила збройну агресію проти України у 2014 році.

Ту-22М3, бомбардувальник, ліквідація стратегічної ядерної зброї

За темою:

  • Авіаторам із Полтавщини вручили державні нагороди
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.