ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 06.05


Двотисячолітні кургани на Полтавщині незаконно передали у приватні руки

Городище часів Київської Русі та двотисячолітні кургани на Полтавщині незаконно передали у приватні руки: тепер їх намагаються повернути через суди.

Повертатимуть до власності держави археологічні пам’ятки на території Оржицької та Карлівської громад.

Про це повідомила директорка обласного Департаменту культури і туризму Ірина Удовиченко на обласній мнараді.

На городищі «Круча» часів Київської Русі у селі Тарасівка Оржицької громади виявили порушення. П’ять земельних ділянок городища передали приватним особам, тож тепер 5 його ділянок хочуть відсудити на користь держави.

Вік пам’ятки датують 10-13 століттям. 

Також зафіксували незаконне виділення земель на території пам’ятки «Група курганів 1» у селі Максимівка Карлівської громади.

Появу пам’ятки датують 4-2 століттям до н.е. Необхідні для звернення до суду матеріали передали до юридичного департаменту ПОВА.

За словами Ірини Удовиченко, у громадах Полтавщини виявляють багато порушень місцевої влади, яка виділяє землі на території об’єктів культурної спадщини. Нині громади мають провести інвентаризацію земель історико-культурного призначення, створити орган охорони культурної спадщини або призначити відповідального за це працівника.

 На початок 2023 року в області визначені межі мають третина заповідників загальнодержавного значення й 10% – місцевого значення. Це створює можливості для роздавання земель у приватні руки, пише ЗМІСТ.

археологія, суди

За темою:

  • Археологи поблизу Корпусного парку Полтави знайшли артефакти
  • Полтавські археологи знайшли рідкісну срібну монету
  • У заповіднику "Більськ" археологи виявили нові артефакти
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.