ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 21.05


"Е-малятко": зареєструвати народження дитини можна буде через інтернет

В Україні розробили нову законодавчу ініціативу, яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених - закон дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати установи. 

В Україні загалом, і на Полтавщині зокрема значної популярності набула послуга видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку. За чотири місяці 2019 року працівниками відділів ДРАЦС області вручено 1295 свідоцтв, що становить майже 63% від загальної кількості зареєстрованих актових записів. 

Міністерство юстиції України розробило нову законодавчу ініціативу, що спрощує процедуру реєстрації новонароджених: законопроект, який дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи. 

Пакет сервісів під умовною назвою "Електронне малятко" — це:
− державна реєстрація народження дитини; 
− реєстрація місця проживання малюка; 
− визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;− призначення допомоги при народженні дитини;− реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я;− реєстрація дитини у реєстрі платників податків; 
− визначення належності дитини до громадянства України; 
− присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;− видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Таку заяву можна подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Батьки можуть подати заявку в електронному вигляді.

Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет у себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати.

Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи.

"Запровадження цієї послуги дасть можливість громадянам України вирішити, яким чином вони хочуть отримати повний спектр послуг щодо реєстрації народження дитини — вербальний чи електронний", — вважає начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег ТИМЧЕНКО.

діти, народження, сервіс, Мін'юст, е-малятко

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.