ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 29.09


Екобус готовий виїжджати в усі райони Полтавщини

На Полтавщині діє пересувний приймальний пункт для збору небезпечних побутових відходів. Ініціативу підтримали усі ОТГ, що користуються послугами цього спецтранспорту.

Торік мікроавтобус Fiat Ducato для збору небезпечних відходів придбали та переобладнали за кошти обласного бюджету в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки».

Він знаходиться на балансі комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради (КАТП).

Водій мікроавтобусу пройшов навчальні курси та отримав свідоцтво державного зразка.

Відтоді укладати договір на збір та перевезення небезпечних побутових відходів із обласним КАТП можуть не лише місцеві громади, а й районні ради, які ще мають у своєму підпорядкуванні населені пункти, що не увійшли до складу ОТГ.

На сьогодні екобус готовий виїжджати в усі райони області.

Для мешканців Полтавської області ця послуга абсолютно безкоштовна. Кожен житель села чи міста у визначений час може прийти і здати використані батарейки або лампи чи непрацюючі термометри на утилізацію.

А підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності й фізичним особам-підприємців, які виявлять бажання замовити екобус (збір та їх транспортування для подальшої утилізації), ця послуга надається КАТП на договірній основі.

На замовлення транспортний засіб може стояти лише в адміністративному центрі, або ж у кількох населених пунктах. у середньому потреба в приїзді екобусу – це раз на два-три місяці, – розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

 

Навчити берегти довкілля

Витрати, пов’язані з перевезенням та утилізацією небезпечних побутових відходів, здійснюватимуть органи місцевого самоврядування, які відповідно до статті 21 Закону України «Про відходи» повинні забезпечувати організацію збирання і видалення побутових відходів на своїй території. Після збору небезпечних побутових відходів на території сільських, селищних, міських територій Полтавщини планується їх здача для утилізації лише спеціалізованим підприємствам.

В обласній раді для громад розробили чіткий алгоритм роботи екобусу. Голови громад готують лист-запрошення про приїзд екобусу в громаду у визначений день та час, а також визначають орієнтовані місця. На думку голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, найважливіше – це отримати зворотній зв’язок із громадою.

Для громад, які першими організовують збір і вивезення небезпечних побутових відходів екобусом, обласна рада профінансовує частину фактично понесених витрат на їх утилізацію (коштом обласного фонду охорони навколишнього середовища у співвідношенні 50/50). Вартість утилізації залежить від об’єму відходів зібраних у конкретній громаді, але середньоринкова вартість кілограму батарейок – це 100 гривень, 1 термометр – 22 гривні, ламп – 3 гривні.

Першим містом, де обласний екобус почав працювати стала Решетилівка. Місцеві мешканці кілограмами зносили батарейки та люмінесцентні лампи.

 Коли були пункти збору по магазинах, я відносила туди, а зараз їх вже не бачу. І я складала їх вдома. Ще у мами позабирала, бо вона вже не вийде здавати. Ми вважаємо, що не потрібно, аби вони валялись на дорозі, − розповіла жителька Решетилівки Марина Яресько.

 

 

Екобус у Решетилівці працював кілька годин. За цей час до нього знесли 185 кілограмів батарейок, 654 люмінесцентних ламп та 9 термометрів. Спочатку небезпечні відходи відвезли на зберігання до двох фірм. Лампи та термометри прийняло підприємство під Полтавою. Ці відходи фірма відправила на утилізацію на Львівщину. А батарейки обласний екобус повіз до Києва. Утилізовуватимуть їх уже в Румунії.

Наступною локацією для обласного екобусу стала Козельщина. Звідти спецтранспорт вивіз 1086 відпрацьованих люмінесцентних ламп, 135,7 кг зіпсованих батарейок та 15 ртутних термометрів

Згодом екобус побував у Нових Санжарах та Нехворощі. У підсумку, жителі Новосанжарської ОТГ здали 1366 люмінесцентних ламп, 5 термометрів та 116,5 кілограма батарейок. Мешканці Нехворощанської громади принесли 18,35 кілограма відпрацьованих батарейок, а також 2 люмінесцентні лампи.

А у Гребенці взагалі встановили рекорд по здачі небезпечних відходів – 1363 люмінесцентних ламп, 313,6 кг батарейок та 28 ртутних термометрів.

Поїздка екобусу запланована на найближчий час і в багато інших ОТГ Полтавщини.

Як повідомляють Новини Полтавщини, представники громад настійно звертаються до земляків із проханням не забруднювати свої населені пункти небезпечними відходами. А зберігати батарейки, лампи і термометри до наступного приїзду «екобуса».

екологія, екобус

За темою:

  • Екоінспекція перевірить полтавський завод ГРЛ
  • Через перекриття дороги до звалища, Полтава потонула у смітті
  • Полтавці продовжують голосувати за екологічні проєкти
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.