ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:49 26.01


Екс-начальник харківської міліції не помітив ушкоджень у тих, кого начебто побив Геннадій Кернес

У Київському райсуді Полтави відбулося чергове засідання у справі мера Харкова Геннадія Кернеса. Цього разу допитали віце-мера Харкова та екс-начальника міліції. Суд продовжать 1 лютого.

У Київському районному суді Полтави відбулося чергове слухання по справі проти мера Харкова Геннадія Кернеса. При цьому в залі засідань не було постраждалих Ряполова і Кутяніна та одного із їхніх адвокатів. Тому адвокат Кернеса просила суд відкласти засідання, але він не пристав на пропозицію Лідії Ізовітової. Проте погодився із тим, що харківські активісти мають опустити плакати із засудженням діяльності мера як такі, що "негативно впливають на його репутацію". До речі, на противагу їм моральну підтримку Геннадію Кернесу надавав своєю присутністю народний депутат Валерій Писаренко.

Сьогодні головуючий суддя Андрій Антонов допитав колишнього начальника міської міліції Харкова Ігоря Балюха, як свідка зі сторони державного обвинувачення. За словами правоохоронця, у ніч на 26 січня 2014 року він побачив на першому поверсі будівлі свого відомства Ряполова та Кутяніна. На його погляд, у той момент вони не мали видимих тілесних ушкоджень. Але їхні заяви про побиття він доручив перевірити своєму заступнику Горбунову.

Також на судовому засіданні допитували першого заступника мера Харкова Ігоря Терехова. За його словами, у день побиття постраждалих він тричі приходив до готелю "Національ", де говорив із своїм начальником про "робочі моменти", а крім нього бачив майстра з манікюру, офіціанта, а також двох охоронців у сусідньому приміщенні. Ігор Терехов стверджує, що 24 січня 2014 року було "звичайним робочим днем".

У зв'язку із тим, що покази фігурантів справи суперечать одне одному, наступного разу одночасно допитуватимуть обох потерпілих Ряполова та Кутяніна, а також сьогоднішніх "спікерів" Терехова та Болюха.

Наступне судове засідання у "справі Кернеса" відбудеться 1 лютого.

Нагадаємо, мера Харкова та його охоронців Віталія Бліннікова і Євгена Сміцького звинувачують у тому, що вони викрали активістів Харківського Євромайдану Олександра Кутятіна та Сергія Ряполова 25 січня 2014 року, яких нібито особисто катували і допитували в готелі "Національ". Кримінальна справа згідно із зібраними доказами з'явилася 2 березня 2015 року із заяви прокуратури, згідно з якою мер Харкова Геннадій Кернес нібито причетний до викрадень людей, яких він із прибічниками катував і погрожував позбавити життя. Відповідний обвинувальний акт Генпрокуратура передала до суду 26 березня минулого року. Геннадій Кернес регулярно відвідує судові засідання у Полтаві. Його позиція залишається незмінною: справа проти нього є політичним замовленням опонентів.

Анна СОЛТОВСЬКА

Кернес, суд, Полтава, суддя, Євромайдан, катування, Ряполов, Кутянін, райсуд, судове слухання, Київський райсуд

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.