ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 02.06


Експерти прогнозують масове оскарження штрафів на дорогах

З першого червня в Україні почали працювати перші 50 камер автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Автоюрист Богдан Глядик та адвокат Вадим Володарський в ефірі Українського радіо розповіли, як працюватиме нова система та що робити власникам авто, які отримають листи зі штрафами.

На переконання Богдана Глядика, попри те, що у перші години роботи система зафіксувала 10 тисяч порушень, 100% усіх штрафів, які накладатимуться на підставі роботи камер дорожнього руху, можна оскаржити в суді.

Як зауважує юрист, у рішенні Конституційного суду від 2010 року зазначено, що неправильно притягати до відповідальності власника транспортного засобу лише через те, що він є власником.

Особа, яка вчинила конкретне правопорушення, повинна нести за це відповідальність. Юридично в суді достатньо послатися на чинне рішення КСУ, і фактично для суду, який буде застосовувати принцип верховенства права, не буде іншого виходу, як скасувати такий штраф”, – зауважив юрист.

Адвокат Вадим Володарський погоджується, що постанови, які будуть виноситися без конкретизації, хто був за кермом, можна буде оскаржувати із посиланням на відповідне рішення КСУ, єдиним наслідком чого буде завантаження судів.

В Україні існують два адміністративні правопорушення, які стосуються перевищення швидкості: перевищення на 20 кілометрів і більше, а друге - на 50 кілометрів і більше. Перевищення швидкості більш, як на 20 кілометрів, карається штрафом у розмірі 255 гривень, а понад 50 кілометрів – 510 гривень.

Через це камери працюють у двох режимах, фіксуючи перевищення швидкості, відповідно, більш, ніж на 20 та більш, ніж на 50 кілометрів.

Два тижні тому Верховний суд опублікував одне зі своїх рішень і фактично встановив, що за звернення до суду з оскарженням штрафів на порушення ПДР потрібно платити судовий збір. І якщо штраф за перевищення швидкості на понад 20 кілометрів складає 255 гривень, то судовий збір за звернення до суду першої інстанції - 420 гривень. Якщо ви не погоджуєтесь з судом першої інстанції і хочете оскаржити його рішення – це 680 гривень. І трохи більше 800 гривень за звернення до Касаційного суду”, – зауважує юрист.

На його переконання, це стане чинником, який стримуватиме автовласників звертатися до суду.

"Крім того, якщо сплатити штраф протягом 10 днів з моменту отримання постанови або повернення до патрульної поліції поштового повідомлення про те, що автовласник або відмовився отримати таке повідомлення, або що він не перебуває за вказаною адресою, то доведеться сплатити лише половину штрафу, а це 127 гривень. Простіше заплатити і забути”, - каже Глядик.

Окрім того, у розпорядженні власника авто буде ще 30 днів, аби сплатити повний штраф, повідомляє  Suspilne.media.

Якщо ж особа не сплатить його у належний термін, тоді застосовуватиметься примусове виконання з усіма штрафами, виконавчими зборами та можливим арештом банківських карт.

  • З 1 червня на дорогах в Україні розпочала роботу система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху. Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, на перших етапах фіксуватиметься лише перевищення встановленої швидкості руху.
  • МВД планує збільшити розмір штрафів за деякі правопорушення з високим ступенем суспільної небезпеки. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год -пропонується збільшити штраф до 3400 грн (наразі 510 грн); за залишення місця ДТП – 3400 грн (наразі 255 грн) та передбачити можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців; за керування авто особою, яка не має на це права – 10200 грн (зараз 510 грн).
дороги, порушення, фіксація, оскарження

За темою:

  • Полтавець установив черговий антирекорд із алкосп’яніння за кермом
  • Постачальник дронів у Полтаві сплатить штраф у 46 млн гривень
  • Кафе у Полтаві оштрафували на 81 тисячу гривень
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.