ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 19.10


Електрокаром із Полтави до Львова - де заряджатися

В Україні вже зареєстрували більше шести тисяч "зелених" автомобілів – електрокарів і гібридів. Однак поки що бракує електрозарядок, щоб проїхати, зокрема, з Полтави до Львова.

Україна за темпами зростання ринку електрокарів — на п'ятому місці в світі. Ще 2012 року в країні було зареєстровано всього сім електричних авто. Сьогодні їх більше шести тисяч.

Куди можна доїхати на електромобілі і де зарядитися, дізнавався сайт "Сьогодні".

 

Куди можна доїхати на електрокарі

У країні за кілька років з'явилося триста зарядочних станцій біля готелів, кінотеатрів і деяких парковок. Поки 90% таких станцій безкоштовні, на деяких можуть брати плату за місце, включаючи витрати на електрику.

"У великих містах уже немає ніяких труднощів з зарядкою електромобіля, в цілому по країні їх уже близько 300, третина з яких в столиці", – розповідає Олександр Кравцов.

Співзасновник Тесла Клубу України Назар Шимона-Давида пояснює: коли електромобілів в країні стало більше, то ринок відреагував самостійно – без стимулювання держави з'явилися станції зарядки електрокарів. Але до "електрозаправок" держава повинна встановити технічні вимоги, вважає Олег Родін, директор компанії E-Line, яка встановлює зарядні станції для електрокарів. Так, в Україні поки що мало швидких електрозарядок, які заряджають машину за півгодини.

Карта загальнодоступних зарядних станцій для електромобілів

Nissan Leaf на повному заряді може проїхати 228 км. Від домашньої розетки машина заряджається вісім годин. Витрата електроенергії Nissan Leaf на кожні 100 км автомобіль становить приблизно 9,45-17,64 гривні. Ford Focus Electric на повному заряді долає 200 км. Від звичайної зарядки акумулятор машини заряджається шість годин. Ford Focus Electric на 100 км витрачає приблизно 8,6 кВт•год, або 10-18,7 грн. Заряду Nissan Leaf і Ford Focus Electric вистачить, щоб доїхати з Києва до Житомира, Чернігова, Черкас.

Tesla на повному заряді електрокар проїжджає 490 км. Tesla домашньої розетки заряджається 25 годин. Кожні 100 км електрокар споживає 6,5 кВт або 7,06-14,2 гривні. З Tesla можна доїхати до Харкова, Дніпра, Миколаєва, Тернополя, Луцька, Полтави та Вінниці. Однак в Україні поки недостатньо розвинена мережа електрозарядок. Підзарядитися під час дороги можна тільки в напрямку Львова, Одеси, Харкова. Щоб підзарядитися, на деяких заправках забронювати час. Але на електрокарі цілком комфортно пересуватися великими містами.

"Електромобілі мають ще одну вирішальну перевагу – відсутність вихлопних газів, що забруднюють атмосферу. Це особливо актуально для перевантажених транспортом столиці і міст-мільйонників. Із точки зору довгострокової перспективи не слід забувати, що Україна залежить від імпорту нефтопродуктов. Тоді як попит на електроенергію може бути покритий за рахунок вітчизняних виробників", – говорить директор зі стратегії та розвитку бізнесу ДТЕК Олександр Селищев. 

Електромобілі стануть дешевшими

Україна на порозі буму електромобілів. Міністерство інфраструктури пропонує до 2021 року звільнити імпортні електромобілі від: ПДВ – 16,8%, збору до Пенсійного фонду – 4,8% і акцизного збору – 109 євро. Крім того, в уряді хочуть зробити податкову знижку автодилерам на податок на прибуток і відшкодовувати частину вартість авто покупцеві. Для вітчизняних виробників електромобілів – скасувати ПДВ і ввести пільгову ставку податку на землю до 2028 року, збір до Пенсійного фонду скасують тільки до 2021. Також планують скасувати мито на імпорт комплектуючих для електрокарів і встановити відстрочку від сплати ПДВ на півроку.

Наприклад, новий Nissan Leaf 2010 року випуску коштує 17500 доларів, при скасуванні податків, електрокар подешевшає до 13745 доларів. При нинішніх 0,9 грн за кВт електроенергії, повна зарядка авто обійдеться в 17 грн, цього вистачає на 160 км. Вартість дешевшого Smart Fortwo ED 2014 року випуску знизиться з 11702 доларів до 9153. Від цієї ціни відніметься ще державний грант, сума якого поки що невідома.

В Украине осенью могут принять закон, который сделает электрокары дешевле на 20%. Фото: electrical-cars.net

В Україні восени можуть ухвалити закон, який зробить електрокари дешевше на 20%

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, пільгові умови для електрокарів залучать до країни великих автовиробників: Toyota, Volkswagen, Hyundai, Nissan і інших.

Також у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7156 про внесення змін до Податкового кодексу України. Депутати пропонують скасувати акцизи і ПДВ на розмитнення електромобілів до 2022 року.

Законопроект передбачає звільнення від ПДВ підприємств, які займаються перевезенням при переході на електрокари. Ця норма в разі ухвалення закону діятиме до 2021 року.

Крім державних знижок, електрокари самі по собі дешевшатимуть і становитимуть конкуренцію машинам на паливі. Електромобілі стануть доступнішими за машини з ДВЗ вже через 10 років, прогнозує Bloomberg New Energy Finance.

Зараз батарея становить приблизно половину вартості електрокара. До 2030 року вартість акумулятора впаде приблизно на 70%. Через вісім років ціни на "зелені" авто будуть на рівні машин на бензині і дизелі. 2030-го електрокари будуть на 10-20% дешевше і продовжать знижуватися в ціні. А до 2040 року більше 50% автомобілів на ринку нових авто будуть електричними, підрахували аналітики.

електромобіль, зарядка, маршрут, екологія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.