ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22:00 01.06


ЕЛЕКТРОННИЙ КВИТОК У ТРАНСПОРТІ: ПРОЗОРО, БЕЗПЕЧНО, ЗРУЧНО!

Трохи історії. Наприкінці 20-го століття ситуація зі зберіганням, передачею, обробкою і пошуком інформації у світі істотно змінилася. Значно зросла швидкість передачі та обробки даних, а також ємність інформаційних сховищ і швидкість пошуку інформації. Все це зробило можливим появу технології електронних квитків. 

 

У цивілізованому світі на початку цього століття було впроваджено безліч різноманітних форм е-квитка, а в Україні закон, який впроваджує електронні квитки в міському пасажирському транспорті, набув чинності 2017-го року. У червні того ж року уряд ухвалив законопроєкт, яким затвердив форму, реквізити та відомості, що має містити е-квиток. Полтаві не вистачило сім років, щоби впровадити в життя систему е-квитка. Наприкінці лютого 2024 року виконавчий комітет Полтавської міськради продовжив строки запровадження автоматизованої системи оплати проїзду в обласному центрі ще на рік - до 28 лютого 2025 року. Фактично цим рішенням місто продовжило договір з оператором е-квитка - компанією «Фарго Сістемс». До того з оператором хотіли розірвати договір, але місто змінило свою думку після зміни влади та появи нового власника компанії - полтавського підприємця Сергія Веренкіотова. 

Єдиний квиток має працювати у Полтаві для всіх видів громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової карти. Мета цієї інновації – спростити та зробити більш прозорою оплату за проїзд в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах.

Як це працюватиме?
Найпростіше буде пояснити на прикладі. Систему електронного квитка запровадили в місті. Що далі? Ви купуєте спеціальну проїзну картку. Це і є ваш е-квиток, який надалі можна буде поповнювати. Як? Так, як визначить місто: за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу, смс або у спеціальних касах. У тих містах, де успішно запроваджена картка жителя, як у Києві, Львові чи Дніпрі, вона виконуватиме функцію проїзного квитка.

Громадський транспорт обладнають валідаторами – спеціальними зчитувальними пристроями. Вони будуть розташовані біля дверей та у салоні транспорту. Пасажиру буде достатньо просто провести квитком, розміром із банківську картку, біля валідатора. Все - проїзд оплачений! Контролери зі спецпристроями зможуть легко перевірити, чи сплатив пасажир за проїзд.

Що буде з пільговиками?
Люди з правом пільгового проїзду (а їх, за словами офіційних осіб, у Полтаві майже сто тисяч) користуватимуться транспортом далі безкоштовно. Отримати електронний квиток вони теж матимуть можливість безкоштовно. Важливо, аби пільговики не просто заходили в салон, а також свою картку засвідчували через валідатор. Це так званий «нульовий квиток» для пільгових категорій, який у багатьох містах України реально існує лише на словах. Таким чином це дозволить вирішити вічну проблему компенсацій за пільгові перевезення. Сьогодні немає адекватної статистики, де і скільки перевозять пільговиків. Облік пасажиропотоку завдяки е-квитку покаже, якими насправді мають бути компенсації.

Плюси електронного квитка
Електронний квиток не можна втратити або зіпсувати.

Серед інших переваг е-квитка:

- пасажири зможуть зручно сплачувати за проїзд у громадському транспорті. Наприклад, не треба просити інших пасажирів передати кошти і стежити, чи не загубилася на зворотному шляху ваша решта;

- з’явиться можливість здійснювати пересадки з одного виду транспорту на інший за одним квитком;

- водії не відволікатимуться на видачу квитків пасажирам, що сприятиме підвищенню безпеки на дорозі;

- комунальні та приватні перевізники зможуть обґрунтувати тарифи;

- міська влада побачить справжню картину щодо завантаженості тих чи тих маршрутів і зможе оптимізувати їх;

- облік пасажиропотоку дозволить з’ясувати справедливий розмір компенсації за перевезення пільгових категорій.

Впровадження електронного квитка у громадському транспорті залишається й надалі актуальним питанням у Полтаві. Починаючи від неналежного надання якості перевезень пасажирів, і закінчуючи відсутністю прозорості грошових потоків у транспортних перевезеннях. На запитання, чи є розуміння того, коли повноцінно запрацює е-квиток зі стаціонарними валідаторами і соціальними картками у Полтаві, Сергій Веренкіотов відповів так: "Це важливе питання життя міста, і я бачу, що це можна зробити за один раз, якщо на те буде політична воля".

транспорт, е-квиток

За темою:

  • Автомобіль швидкої допомоги зіткнувся з легковиком, яким керував неповнолітній 
  • Автотроща на Полтавщині: легковий автомобіль зіткнувся з вантажівкою
  • З наступного року полтавці платитимуть за гаражі уп'ятеро дорожче
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.