ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:01 23.01


Етап Кубка України під Полтавою став підготовчим до Олімпіади-2018

Гірськолижники з різних куточків нашої держави приїхали на Полтавщину, щоб взяти участь у юнацьких Всеукраїнських змаганнях та першому етапі Кубка країни - 2016.

Щороку в Федерації лижного спорту України проводиться засідання технічного комітету, де вирішується питання стосовно місця проведення змагань державного рівня з гірськолижного спорту. На цей раз запропонували, аби вони відбулися на Полтавщині (вперше з 1999 року).

У зв`язку з погодними умовами вони були перенесені на день пізніше від запланованого - 20 січня. Дійство розпочалося зі спуску на лижах колишнього спортсмена ДЮСШ імені Бутовського Миколи Кириченка, який був перевдягнутий у костюм сороки — головного символу гірськолижного комплексу “Сорочин Яр”. Це трішки підбадьорило та надало позитивних емоцій учасникам. Далі було урочисте відкриття, де своє слово сказали технічний делегат Леонід Тікун та генеральний секретар Федерації лижного спорту України Юлія Сипаренко. Вони відзначили, що рішення стосовно місця проведення змагань було правильним і висловили надію, що і на подальші роки Полтавщина буде господаркою зимових турнірів державного значення.

Спонсорами кубкового етапу виступили підприємство “Надія”, магазин спорядження для активного відпочинку “On Top” і фітнес-клуб “Олімп”. Організатори змагань — ”Сорочин Яр” та ДЮСШ ім. Бутовського.

Всього змагалися 92 спортсмени з 4 областей України — Київської, Закарпатської, Чернівецької та Полтавської. 

У перший день змагання проводилися з дисципліни спеціальний слалом. Довжина траси складала 360 метрів. Кількість воріт, які потрібно було проїхати — 32. Для порівняння, варто зазначити, що на ГК “Буковель” зазвичай ця кількість становить 55-60.

Абсолютними чемпіонами у своїх вікових категоріях за підсумками двох змагань стали представники Полтавської ДЮСШ ім. Бутовського Микита Мілько та Олеся Квіта.

- Для мене найголовніше — це стабільність. Я ретельно готувався до цих змагань. В минулому році у мене були сильніші суперники і я розумів, що в цьому я буду конкурувати з хлопцями на рік меншими, тобто мені потрібно було використати цей шанс, що я й зробив” - говорить Микита.

Приємно порадували полтавських тренерів Єлизавета Дяченко, Анастасія Дорош, Ілля Сидорін, Катерина Півень, які також стали призерами у своїх вікових категоріях.

Спортсмени, які виступали у відповідних групах серед 12, 14 та 16-річних, брали участь у Всеукраїнських змаганнях серед юнаків та дівчат. А учасники дорослих вікових груп (1999 та старші) боролися за перемогу на першому етапі Кубка України.

Варто зазначити, що серед спортсменів був майстер спорту, багаторазовий призер чемпіонатів країни, учасник чемпіонату Європи та світу, представник Закарпаття — Василь Теличук. Першого дня саме він виявився найшвидшим гірськолижником та показав найкращий час.

 - Мені приємно знаходитися тут. Звичайно, гора не така велика, де я бував. Відповідно, швидкість невисока. Але я на Полтавщині вперше і мушу сказати, що задоволений рівнем проведення змагань. Якщо буде можливість, наступного року я обов`язково сюди приїду, - ділиться враженнями Василь.

Постановниками трас були Костянтин Дружко та Олексій Борисенко. Вони відзначили, що погода внесли свої корективи. Оскільки день був не надто морозний, сніг виявився «важким», що трішки пригальмовує ковзання гірськолижника.

За підсумками змагань дисципліни “спеціальний слалом” серед усіх семи шкіл ДЮСШ ім. Бутовського посіла перше місце, а серед областей — друге.

Чемпіони та призери були нагороджені медалями, грамотами, кубками, а також цінними призами.

 

...Наступного дня (21 січня) організатори вирішили проводити командні змагання з дисципліни слалом-гігант. Це був так званий “паралельний слалом-гігант”. Цікаво, що внутрішні змагання у цьому виді відбулися вперше за всю історію українського гірськолижного спорту! Можна по-справжньому вважати, що Полтавщина продовжує писати історію гірських лиж. 

 - Ми дуже переймалися стосовно організації саме командних змагань, адже подібного у нас раніше не було. Оскільки через два роки відбудуться Олімпійські Ігри в Кореї і ця дисципліна буде включена в програму, ми вирішили включити її у програму, - говорить один із організаторів змагань, директор ДЮСШ ім. Бутовського Сергій Дорош.

Суддя національної категорії, який був головним на цьому зимовому турнірі Микола Пономаренко нарікав на те, що система проведення цієї дисципліни є недосконалою і виразив думку, що все з часом устаткується. Чотири гірськолижника тут входили до складу однієї команди. Колективи змагалися між собою у відповідних вікових категоріях, починаючи з чвертьфіналів. Ті, хто програв, автоматично, за спортивним принципом, відсіювалися.  Кожен їхав дві спроби. Спочатку на червоній, а потім - на синій трасі. 

У результаті два полтавських колективи стали переможцями командних змагань. Свою частку в цей успіх внесли Микита Мілько, Катерина Кучеренко, Анастасія Дорош, Тарас Черкаський і Валентин Хандкарян. А найкращий час серед усіх учасників показав уродженець Диканьки і представник школи Бутовського Тарас Черкаський.

 

Дмитро МІЛЬКО

гірськолижний спорт, Кубок України, Тарас Черкаський, Сергій Дорош

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.