ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 15.01


Фахівці назвали найпопулярніші нішеві культури Полтавщини

На Полтавщині найпоширеніші нішеві культури — жито, овес, гречка, нут, сочевиця, сорго, гірчиця, квасоля, льон, соняшник. 

 

Наші найпоширеніші нішеві культури — жито, овес, гречка, нут, сочевиця, сорго, гірчиця, квасоля, льон кудряш (олійний), соняшник високоолеїновий та кондитерський. Розширюються у господарствах області й площі під ягідними насадженнями, повідомляє Урядовий кур'єр.

 — Нішеві культури для аграріїв — це своєрідна подушка безпеки, яка гарантує їм додаткові прибутки і дає змогу розв'язувати багато агрономічних проблем: страхуватися від посухи або відновлювати ґрунт, пересівати загиблі озимі. На цьому ринку серед виробників спостерігається набагато менша конкуренція, — вважає Олег Палій, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

За його словами, виробництво цих культур зростає через попит на ринках Африки та Пакистану. Окрім зернових та зернобобових у сегменті нішевих культур розширються й площі під ягідниками. Зокрема, у Диканському районі посаджено найбільше в Україні насадження органічної малини — 13 га.

"У межах регіональної програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2020 року додатково посаджено 35,6 га плодово-ягідних насаджень, компенсовано господарствам 1,3 млн грн", — повідомив посадовець. Виробництвом цієї продукції в області займаються ПСП "Майбородівське", ТОВ "АПК Докучаєвські чорноземи", ТОВ "Фрукти Полтавщини", ФГ "Еко-Маяк", ФГ "Гарант" та інші.

Цією програмою передбачено фінансову підтримку обсягом до 500 тисяч гривень терміном до п'яти років суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність в аграрному секторі, на витрати, пов'язані з розвитком садівництва, ягідництва, овочівництва, виробництва органічної продукції, вирощування грибів, лікарських рослин та інших нішевих культур.

Наприклад, торік було надано кредит у 500 тисяч гривень ФГ "Віра-1" (Котелевський район) на втілення бізнес-плану з вирощування нуту на площі 20 гектарів і на таку ж суму — ФОП Пішняк — на висаджування фундука на площі 4,4 гектара.

агросектор, бізнес, нішеві культури, влада, допомога

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.