ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 12.03


Фахівці радять перевірити себе у списках виборців

Щоби реалізувати своє право у день виборів, українцям радять до 31 березня перевірити себе у списках виборців та за необхідності - внести зміни.

 

2019 – рік президентських і парламентських виборів. Чергові вибори Президента України відбудуться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України, тобто голосування має відбутися 31 березня 2019 року. Вибори Президента України є загальними. Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

"Згідно з Конституцією право обирати і бути обраним – одне з ключових прав громадян України. Тому, щоб реалізувати своє право у день виборів радимо українцям до 31 березня перевірити себе у списках виборців та за необхідності внести зміни", - повідомила перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак

Перевірити себе у списках виборців можна як онлайн так і особисто з 23 березня 2019 року на виборчій дільниці. 

Для того, щоб здійснити перевірку через інтернет, необхідно на сайті Державного реєстру виборців (drv.gov.ua) зайти в "Кабінет виборця", у якому необхідно відкрити розділ "Перевірка включення". Далі у розділі необхідно вказати такі дані, як ПІБ, дату народження, електронну пошту та виборчу адресу. Після цього на електронну пошту прийде код підтвердження, який на сайті Держреєстру потрібно вставити у відповідне поле. За хвилину система покаже, чи присутнє ім’я того чи іншого громадянина в списку виборців. 

З 23 березня у приміщеннях  всіх виборчих дільниць будуть розміщені списки громадян, котрі до них відносяться. Крім того, у будь-який робочий день можна прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації. Вказані відділи працюють на постійні основі. 

"Якщо виборець виявив, що не включений у списки, або внесено не вірні дані, він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання і внести відповідні зміни. Для цього йому необхідно подати заяву встановленого зразка та копії документів, що підтверджують зазначені в ній відомості", – зауважила Бриндак. 

Варто запам'ятати: у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

вибори, влада, виборці, закон, право

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.