ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 19.03


Фейки рашистів: на Полтавщині проводять ядерні випробування

"Україна проводить ядерні випробування", під такою назвою російські пропагандистські ЗМІ запустили чергову "сенсаційну" несенітницю.

Продовжуючи просувати наратив про міфічний «ядерний» статус України, яка «збирається застосувати» «брудну» бомбу, російські ЗМІ стверджують, що землетрус, зафіксований на Полтавщині на початку березня 2024 року, нібито свідчить про проведення Україною «підземного ядерного вибуху».

«Україна може таким чином натякати світові, що Незалежній вже час повернути собі ядерну зброю. Мовляв, прорахувалися, коли у Будапешті підписували папери про роззброєння. Власне, про це глава київського режиму Володимир Зеленський говорив ще 2022 року», – на повному серйозі пишуть російські ЗМІ.

Скриншот – tsargrad.tv

Україна – без’ядерна країна і не проводить ніяких  ядерних випробувань. За перший тиждень березня 2024 року Головний центр спеціального контролю (ДЦСК) України, що здійснює сейсмічний моніторинг, зафіксував два невеликих землетруси на глибині 10 кілометрів у Решетилівському районі Полтавської області.

Поштовхи були магнітудою в 3,6 бала і 1,8 бала за шкалою Ріхтера – за класифікацією такі землетруси відносяться до ледь відчутних.

Такі землетруси на території Полтавської області реєструвалися і раніше. Останні з них фіксувалися на Полтавщині – 23 липня, 8 червня, 26 травня та 14 січня 2023 року, повідомляє ДЦСК.

Для Полтавщини невеликі періодичні землетруси є нормою, оскільки регіон розташований на стику Українського кристалічного щита і Дніпровсько-Донецької впадини. Під час руху тектонічних плит виникають землетруси – нічого надприродного у цьому немає, це явище абсолютно природне і закономірне. Із 2015 року на Полтавщині зафіксовано понад 10 землетрусів малої сили.

Дезінформацію про те, що Україна «таємно відродила свій ядерний статус», російські чиновники почали поширювати ще наприкінці 2022 року. Тоді Кремль заявив, що Україна нібито «готує провокацію із застосуванням брудної бомби» – так називають суміш вибухової речовини з ядерними матеріалами. У відповідь на російську дезінформацію уряду Сполучених Штатів, Франції та Великої Британії випустили заяву, в якій назвали заяви Росії «відверто брехливими твердженнями». В ООН також не знайшли ніяких підтверджень порожніх звинувачень Кремля.

Щоб довести свою відкритість і відданість міжнародному праву, Україна запросила інспекторів Міжнародного агентства атомної енергії на позачергову перевірку. Експерти МАГАТЕ підтвердили, що ніхто в Україні ніякої «брудної бомби» не створював і не створює. Читайте докладніше про це у матеріалі StopFake «Маніпуляція: МАГАТЕ їде в Україну «після попередження Росії про брудну бомбу».

Крім того, Президент України Володимир Зеленський ніколи не робив заяв щодо наміру придбати або, тим більше, створити ядерну зброю. Крім Будапештського меморандуму, Україна пов’язана низкою інших документів – як національних, так і міжнародних. Верховна Рада України 24 жовтня 1991 року ухвалила заяву про без’ядерний статус країни. Через три роки Україна фактично приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Саме цей документ, а не Будапештський меморандум, застерігає Україну від володіння ядерною зброєю, пише StopFake.

фейки, ядерні випробування

За темою:

  • Шахраї надсилають листи про фінансову допомогу від імені начальника області
  • Росіяни поширюють фейк про бійки за безкоштовний хліб у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.