ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 10.08


Фермерам Полтавщини обіцяють кредити на пільгових умовах

У Полтаві відбулось засідання робочої групи по внесенню змін до обласної програми підтримки аграрного сектору. До 2020 року за пріоритетними напрямками мають відкрити програму кредитування малих фермерських господарств.

Засідання відбулось за участі директора Департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова.

Кредитування малих фермерських господарств — новий напрямок роботи. Під час форуму у Семенівці нещодавно можновладці підтримали кредитування пасічників.

 — Сама ідея не нова. Проект працює у Львівській області. Ми теж ідею опрацювали, — сказав Сергій Фролов.

За словами заступника голови ОДА Романа Товстого, влада вирішила дати "добро" на мікро-кредитування різних проектів, які подаватимуться підприємцями та малими фермерськими господарствами. Новий напрямок можна порівняти з роботою фонду підтримки фермерського господарства. Це кредитування з обласного бюджету на поворотній основі.

Фермерам надаватимуть кредит. Наприклад, при низькій ставці 3% передбачається повернення "тіла" кредиту тільки на другий рік. Тобто перший рік не потрібно повертати кошти. Така послуга надаватиметься терміном на п’ять років. 

На таких пільгових умовах отримати кредит зможуть невеличкі ферми. Загальна виручка за рік повинна складати не більше 10 млн грн. По розрахунках виручки 200 тисяч грн з 1 га. Фермер, який має близько 500 га, може отримати кредит.

Фермер подаватиме на обласну комісію свій проект. У ньому потрібно зазначити подальше використання наданих коштів. Це може буде і сімейне фермерське господарство, яке по новому законодавству неважко відкрити.

Також для надання кредиту визначатимуть пріоритетні напрямки господарства. Фермери, які вирощують тільки соняшники, сою та кукурудзу не зможуть отримати фінансування. У першу чергу кредитування передбачене для підприємців, які займаються у садівництвом, ягідництвом та тваринництвом.

— В асоціації фермерів та фонду підтримки індивідуального будівництва є досвід. Тому з ними вже обговорювали питання роботи. Далі виходимо на аграрну комісію обласної ради, — додав Сергій Фролов.

Програма фінансуватиметься з обласного бюджету. Фонд підтримки фермерського господарства також видає кредити, але це вже державні кошти. З нього на область виділяють 4-5 млн грн. 

— Будемо просити депутатів, щоб виділили на програму 10 млн грн, — заявив Сергій Фролов. 

Окрім цього є фонд підтримки малого підприємництва, яким керує Департамент економічного розвитку — там також можна отримати кредит, інформує прес-служба ОДА.

агробізнес, влада, гроші, кредит, фермерство

За темою:

  • Обласна рада внесла зміни до бюджету
  • Зміни в українській медицині від Уряду Гройсмана. Що чекає Полтавщину?
  • Багатомільйонний тендер на ремонт вулиці Соборності скасували через порушення
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.