ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:21 26.03


Фермери Полтавщини скаржаться на владу і закони

На засіданні Координаційної ради з питань розвитку фермерства на Полтавщині аграрії говорили про болючі питання землекористування та реєстрації сільськогосподарської техніки, які гальмують польові роботи.

Минулого року після чергової зустрічі з фермерами за ініціативи голови Полтавської ОДА була створена Координаційна рада з питань розвиту фермерства на Полтавщині. Втім, протягом останніх п'яти місяців вона не збиралася. Тому накопичилося безліч важливих тем для обговорення. Питання, які розглянули на засіданні, підготували самі фермери. Це підготовка до посівної кампанії, питання землекористування, обмежена кількість працівників держтехнагляду по реєстрації сільськогосподарської техніки. Тим часом польові роботи вже розпочалися.

Проведення польових робіт подорожчало приблизно на 20 відсотків. Комплекс посівних робіт іде на рівні минулого року, але треба враховувати погодні умови. Якщо говорити про стан робіт, то можу сказати, що озимі підживлені вже на 70 відсотків – попри те, що пізно почали, йдемо вже на рівні минулого року. Дещо відстаємо з посівами, бо пізно вийшли в поле – посівна почалася наразі лише в шести районах – але всі райони готові вийти в поле. На сьогодні засіяно близько двох тисяч гектарів

– зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

Найактуальнішою темою, яка викликала багато емоцій - приватні питання землекористування: переукладання договорів, аукціони з продажу землі, розпаювання земель фермерських господарств.

Стосовно земельних питань – Координаційна Рада й створена з метою допомоги в земельних питаннях. За останнє півріччя до Держгеокадастру звернулися лише представники двох районів про те, що у них є проблеми з приватними питаннями по землі

– прокоментував ситуацію Вадим Чувпило, виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області.

Просте питання до тих політиків, які мають можливість дивитися вперед на 50 років, а не думати, що буде завтра: навіщо ми тоді розкромсали Україну, якщо навіть фермерське господарство не можна розпаювати?

 — обурюється керівник ФГ "Ліс" Іван Лещенко.

Фермери вкрай незадоволені законодавчими колізіями, які склалися з питаннями землекористування: відмови в розпаюванні, багатомісячна тяганина з проведеннями земельних аукціонів та подовженням договорів оренди земельних ділянок. Найбільше критики отримала робота обласного управління Держгеокадастру.

Ми не прийшли сюди, щоби висловити пану Чувпилу, що особисто він погано працює: якісь позитивні зміни, безумовно, є. Але потрібно більше ефективного контакту з фермерами та намагань знаходити консенсус. Просимо підтримки обласного керівництва, щоби питання вирішувалися чітко і в означені терміни

– висловив загальну думку Іван Панасенко, голова ФГ "Насен" Кременчуцького району.

Валерій Головко, вислухавши фермерів, пообіцяв узяти питання під свій особистий контроль та для предметного їх розгляду створити робочу групу в складі начальника Департаменту агропромислового розвитку, керівника управління Держеокадастру, голови  асоціації фермерів Полтавщини, а також регіональних представників вказаних організацій. Результати роботи групи планують розглянути на наступному засідання Координаційної ради в квітні. Також очільник області заявив, що виступить гарантом того, що, поки в Держгеокадастрі будуть переглядати договори оренди на землю, якщо фермери засіють поля, то вони ж цей урожаю і зберуть.

Іншим болючим питанням є реєстрація сільськогосподарської техніки: перед початком польових робіт фермери купують техніку, найчастіше – в кредит, і умовою придбання автоагрегатів є швидка їх реєстрація. Але наразі такі роботи виконують на область лише три інспектори, що значно ускладнює фермерську діяльність.

Наприкінці минулого року повноваження з сільськогосподарської інспекції передали на Держпродспоживслужбу. В штаті немає працівників – лише двох ми змогли перевести з інспекції. У нас заповнена штатна чисельність. Розглядається питання створення нового підрозділу служби, який буде займатися реєстрацією техніки

– пояснив суть проблеми керівник ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Геннадій Пікуль.

Питання про створення нового підрозділу та розширення кількості штатних одиниць інспекторів розглянуть на найближчій сесії обласної ради.

 

агробізнес, фермерство, земля, ОДА, облрада, співпраця

За темою:

  • Аграрії області завершили посівну швидше, ніж торік
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.