ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 30.05


Фермери Полтавщини взялись за вирощування кульбаби та ехінацеї

Фермери з Полтавщини ризикнули, "пішли проти системи" і проміняли традиційну для приватних господарств городину на ехінацею та кульбабу.

Фермери слідкують за пропозиціями на ринку і реагують: вони змінюють садівні культури для того, аби мати прибуток з власного врожаю та праці, вкладеної в землю. Так, відчуваючи попит на лікарські трави, господарники різних регіонів України віддають свої поля не під традиційну городину, повідомляє Агроцентр.

Науковець Назар Приведенюк розробляє технології вирощування лікарських рослин. Вдома чоловік засіяв гектар землі кульбабками, чим неабияк здивував односельців.

 — Це більш прибутково, ніж вирощувати традиційні культури на невеликих ділянках. Щодо вартості сировини кульбаби, то від 90 до 150 грн коштує сухий корінь в залежності від ринку збуту, а сухий лист – 40-60 грн”, – пояснює фермер.

На п'яти таких ділянках чоловік може отримати до 200 тисяч гривень, але це два роки роботи. 

Сусід господаря Олександр Булах також "пішов проти системи" і проміняв традиційну для приватних господарств городину на ехінацею, яку, до слова, теж збирає на другий рік.

Найбільші споживачі лікарських трав – США, Китай та Європа, із якою, зокрема, співпрацює Україна. Із наших трав там роблять чаї, ліки, косметику та корм для тварин. Торік з України вивезли орієнтовно 8 тисяч тонн лікарських трав на суму 20 мільйонів доларів. 

Трейдер та експерт Євген Шумейко зауважує, що у лікарських трав є суттєвий мінус – потрібно довго чекати на повернення інвестицій: "Кукурудза і картопля – там швидше… В травах інвестиції на два, на три роки, а то і більше. На травах можна заробити і 10 тисяч доларів з гектара, але можна і втратити. Більше ризиків".

агросектор, фермерство, лікарські рослини, експорт

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.