16:46 17.07

ФК "Полтава" виграв у дербі стартовий матч сезону. ВІДЕО

Учора, 16 липня, у Горішніх Плавнях місцевий "Гірник-Спорт" і ФК "Полтава" у рамках першого туру першості країни серед команд Першої ліги зустрілися в обласному футбольному дербі.

Гірник-Спорт — Полтава - 0:1

Гол: Дегтярьов 71.
ГС: Мирний, Пінчук, Носарєв, Кравчук, Цапій, Павлик (Дячук 78), Моїсеєнко, Корольков (Разуваєв 86), Сидоренко (Панасенко 42), Прутян, Шевчук.
Головний тренер — Сергій Пучков.
ФКП: Кучинський, Ковтун, Іванов, Парамонов (Бородай 64), Кушніренко, Крапивний (Покотилюк 75), Недоля, Савін, Насібулін (Голіков 87), Трояновський (Олійник 67), Дегтярьов (Фоменко 81).
Головний тренер - Анатолій Безсмертний.
Попередження: Кравчук 60, Шевчук 63 — Парамонов 31, Кучинский 90+2.
Вилучення: Шевчук 90+1 — Покотилюк 84.
На 47-й хвилині Корольков не реалізував пенальті (воротар), на 84-й хвилині Цапій не реалізував пенальті (мимо).

Напередодні гри — у суботу — Горішні Плавні святкували День металурга, у рамках якого ветерани місцевого футболу зустрілися на стадіоні "Юність" із зірками "Дніпра". Федоренко, Рикун, Багмут, Башкіров, Яровенко, Таран і головний тренер "Гірника-Спорт" Сергій Пучков разом зі своїми товаришами по команді показали ветеранський майстер-клас. А вже у неділю уболівальник прийшов на полтавське дербі — на трибунах "Юності" зібралися понад тисяча глядачів.

Новачки полтавців — Бараннік і Страшкевич — поки що тільки адаптуються в колективі. Перший не потрапив до заявки, але був присутній на матчі, другий до заявки потрапив, але не грав. У першому таймі команди не забивали голів, хоча значною ігровою перевагою володіли гості, які грубо помилилися лише одного разу до перерви, залишивши Шевчука на ударій позиції прямо навпроти воріт. Але Максим Кучинський діяв просто блискуче, врятувавши свою команду. Своїми шансами у полтавців не скористалися Насібулін і Савін.

Другий тайм був зовсім іншим. На 47-й хвилині після удару капітана "гірників"  Королькова м’яч влучив в руку Недолі. Арбітр матчу призначив доволі сумнівший пенальті. Бити взявся сам Володимир Корольков, але його удар у лівий кут парирував Максим Кучинський.

Гол народився на 71-й хвилині матчу. Полтавці розіграли швидку атаку: Насібулін у центрі поля у боротьбі довгим пасом з глибини відправив у прорив Олійника, а той у свою чергу перевів м’яч на правий фланг на Савіна. Антон чудовим пасом у штрафному майданчику господарів знайшов вільного Максима Дегтярьова, який забив перший гол своєї команди в сезоні красивим ударом головою в падінні — 0:1.

Господарі мали моменти, але їм не щастило. Як, наприклад, Моїсеєнку, удар якого прийняла на себе поперечина. А на 83-й хвилині "гірники" знову заробили пенальті. Цього разу рукою у власному штрафному майданчику, рятуючи ворота, зіграв Покотилюк. Арбітр знову вказав на "позначку", а Покотилюку показав червону картку. Пробивати взявся екс-полтавець Юрій Цапій, але не влучив у ворота.

Після матчу головний тренер полтавців Анатолій Безсмертний назвав поєдинок важким, а перемогу своєї команди заслуженою. Тренер відзначив воротаря Максима Кучинського. Сергій Пучков у свою чергу зазначив, що у його тренерській кар’єрі це перший випадок, коли команда не забиває два пенальті за гру.

У наступному турі "Гірник-Спорт" 21 числа на виїзді зіграє з винниківським "Рухом", а "Полтава" у суботу, 22 липня, прийматиме на Подолі чернігівську "Десну". Початок матчу - 17:00.

Всі результати і статистика матчів 1-го туру — тут.