ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 18.01


За флюорографію і мамографію у полтавців не повинні брати гроші

Полтавцям не потрібно сплачувати за флюорографію та мамографію. Ці види діагностики є безкоштовними, - стверджують у Департаменті охорони здоров`я та соціального розвитку міськвиконкому.

Заступник начальника управління охорони здоров`я з реформування Департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Вікторія Лоза звернулася до полтавців із проханням інформувати про такі випадки, коли за флюорографію або мамографію вимагають сплачувати кошти у комунальних лікувальних закладах Полтави.

За її словами, немає різниці людина має направлення від сімейного лікаря чи це самозвернення, всі ці види діагностування  — безкоштовні, — підкреслила Вікторія Лоза.

Де в Полтаві можна зробити ці процедури

На сьогодні у Полтаві флюорографію можна зробити у 3-х комунальних закладах:

- КП «2-а міська клінічна лікарня»;

- КП «4-а міська клінічна лікарня за адресою Залізна, 17 і Івана Мазепи,36.

Тимчасово не працюють флюорографи у КП «1-а міська клінічна лікарня» та у КП «3-я міська поліклініка»(на Леваді), апарати потребують ремонту, наразі це питання вирішують.Всі апарати, які роблять флюорографію – цифрові, а це означає, що доза опромінення є мінімальною, із плюсів і те, що за необхідності, можна зробити багатопроекційне дослідження.

Кому та коли потрібно робити флюорографію й мамографію

Направлення від сімейного лікаря на флюорографію у вас можуть попросити за умови, якщо ви самостійно звертаєтесь, а з моменту останньої вашої флюорографії минуло менш як рік. Це зроблено для того, щоб людина змогла уникнути додаткового променевого навантаження, адже можливо в цьому обстеженні просто немає потреби. За наявності показів, таких як довготривалий кашель, біль у грудній клітці можуть давати направлення на діагностичну флюорографію. Її можуть проводити і кілька разів на рік. Сказати, що це корисно не можна, проте опромінення, яке людина отримає , входить у допустимі норми і не повинно зашкодити здоров`ю.

Профілактичну флюорографію роблять в 1-ній проєкції, якщо людина молодша 50 років. Після 50 — додатково роблять правий боковий знімок (для більшої інформативності).Дітям першу профілактичну флюорографію дозволено робити з 15 років. І далі проводять 1 раз на 2 роки.

А от цифровий рентген можна зробити лише за направленням лікаря. До речі, за рентген також не потрібно платити. На сьогодні у лікувально-профілактичних закладах міста до цього часу практикують видавати талони на рентген. Як пояснила міський позаштатний експерт з рентгенології Ганна Вижченко, це зроблено для того, щоб коригувати потік пацієнтів.

Поки що записатися на певний час, щоб зробити флюорографію, не можна, тому доводиться чекати в черзі. Проте незабаром медики обіцяють змінити цю ситуацію. А от на проходження мамографії уже можна записатися телефоном. Проте не забудьте, що це обстеження має свої особливості, тому проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем, коли його краще робити. Профілактичну мамографію рекомендують проводити жінкам після 40 років 1 раз на 2 роки. Після 50 років такий огляд бажано проводити щороку. Нагадаємо, що за це дослідження також не потрібно платити кошти. Зробити мамографію можна у КП «3-міська клінічна лікарня» та КП «4-а міська клінічна лікарня»(Залізна,17).

Якщо за ці види діагностики у Вас вимагають гроші, полтавців просять звернутися у Департамент охорони здоров`я та соціального розвитку за номером: 56 90 74.

 


За темою:

  • Минулої доби в області зафіксували 35 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію
  • На Полтавщині другу добу поспіль фіксують рекордну кількість хворих на COVID-19
  • Минулої доби у Полтаві зафіксували 20 нових випадків COVID-19
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.