ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 28.11


Фото Жіночого єпархіального училища у Лубнах визнали найкращим у міжнародному конкурсі

В українській частині найбільшого міжнародного конкурсу "Вікі любить пам’ятки" фото Дмитра Перевозного перемогло у номінації "Найкраща фотографія Полтавської області 2019".

Єпархіальне училище в Лубнах відкрили у 1907 році. Тут безкоштовно навчались дочки православного духовенства, за певну плату і представниці інших верств населення. Проєкт будівлі був створений аріхтектором О. М. Бекетовим. 

У 1920 році тут відкрили Лубенський учительський інститут, де готували вчителів фізики, математики та інших дисциплін. З 1932 р. по 1941 р. — Лубенський державний педагогічний інститут. 

Сьогодні тут працює загальноосвітня школа № 10, а також філія Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Загалом у списку пам’яток Полтавської області 3396 об’єктів культурної спадщини. За вісім років конкурсу сфотографували майже половину з них — 1560 пам’яток. 

У 2019 році конкурсанти сфотографували 562 пам’ятки і завантажили 1600 їхніх знімків у Вікісховище. За перемогу у номінації цього року змагались 29 авторів, а загалом за вісім років — 189.
    

"Автором вдало і якісно передано споруду на фото. Використав панораму — і не прогадав. З мінусів — пересвіт на небі",

— поділився враженнями від світлини член журі, фотограф Сергій Зисько.

Минулого року в цій номінації перемогла світлина Здвиженського собору в Полтаві.

Довідково: "Вікі любить пам’ятки" — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу.  Мета конкурсу - зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії. 


За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.