20:30 18.03

Футболісти "Ворскли" не використали шанс потрапити до топ-шістки УПЛ

Навіть два пенальті у ворота аутсайдера чемпіонату не подарували ворсклянам місце у топ-шістці УПЛ. Гол із придуманого арбітром пенальті відібрав у полтавців місце серед кращих клубів країни.

Арсенал — Ворскла — 2:2

Голи: Вакуленко 8, 90-пен. — Шарпар-пен. 24, 56.

ВІДЕООГЛЯД МАТЧУ

Пан чи пропав. Перед останнім матчем ворсклян на першому етапі чемпіонату країни стояло питання руба — бути чи не бути біло-зеленим у топ-шістці. Для того, аби продовжити боротьбу за місця у верхній частині турнірної таблиці команді Василя Сачка потрібно було вигравати в Києві у аутсайдера УПЛ — "Арсенала".

Гості мали кадрові проблеми - з різних причин не грали Кобахідзе, Даллку, Чижов і Кане. Тому пару центрбеків склали Чеснаков, який, до речі, одужав дуже вчасно, і грузин Гіоргадзе. На флангах оборони діяли молодий Саків та досвідчений Сапай. Пердута і Артур відповідали за фланги півзахисту, Шарпар і Габелок - за опорну зону, а незабивні цього сезону Коломоєць і Карека баражували попереду.

На другій хвилині гри мав забивати Артур, якого партнери вивели на удар, але бразилець свою нагоду змарнував — Підківка зреагував блискуче. Не забиваєш ти — забивають тобі. Стару футбольну аксіому підтвердили "каноніри", які за кілька хвилин відкрили рахунок. Після кутового влучно головою пробив капітан киян Сергій Вакуленко, вигравши боротьбу у Шарпара — 1:0.

Ворскляни швидко прийшли до тями і перевели гру на половину поля суперника. Коломоєць, Карека та Шарпар опинялися на вістрі атак полтавської команди, але у завершальній фазі ударам ворсклян бракувало влучності. Проте тиск гостей таки дав свій результат — Ігор Пердута заробив пенальті і В'ячеслав Шарпар впевнено переграв Романа Підківку, забивши пергий гол своєї команди у весніній частині сезону.

На 34-й хвилині Олександр Ковпак вибіг віч-на-віч із Шустом та перекинув м'яч у сітку, але асистент арбітра підняв прапорець, зафіксувавши у колишнього форварда ворсклян офсайд. На перерву команди пішли за нічийного результату, який був, як то кажуть, по грі.

Другий тайм ворскляни розпочали активніше. Зобов'язаний був забивати все той таки нещасний Артур, який після чудового пасу від Кареки бив із чотрьох метрів головою, але примудрився не влучити у ворота. А потім арбітр призначив другий пенальті у ворота киян — цього разу за гру рукою "каноніром" у власному штрафному майданчику після "стандарту" від Тараса Саківа. Шарпар упевнено реалізував і другий "вирок" — 1:2.

Полтавці після цього віддали ініціативу номінальним господарям, захищалися великими силами і дозволили киянам створити напругу поблизу воріт Богдана Шуста. На важкому газоні (за день до звітного поєдинку на динамівській арені "Олімпік" приймав столичного гранда) було дуже багато боротьби та єдиноборств. На жаль, ворскляни не витримали, не дотерпіли і пропустили вдруге на 90-й хвилині гри. За іронією долі — також із пенальті. Втім, порушення правил із боку Саківа в тому епізоді не було — арбітр грубо помилився. Проте, ворсклянам від цього не легше.

Тепер команда Василя Сачка гратиме у втішному турнірі за 7-12 місця. А може — вже і не Василя Сачка, адже після матчу головний тренер полтавців заявив, що готовий до відставки.