ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 26.02


Гадяцьку вишиванку внесуть до Нацпереліку елементів нематеріальної культспадщини

Гадяцька вишиванка із Полтавщини може бути у Нацпереліку елементів нематеріальної культспадщини.

Вишиту жіночу сорочку із Гадяча пропонують внести до списку нематеріальної культурної спадщини України. Нині готують документи до обласного департаменту культури.

Про це Суспільному повідомила начальниця відділу культури і туризму Гадяцької міськради Лариса Труш.

За її словами, рішення щодо внесення жіночої вишиваної сорочки до Нацпереліку нематеріальної культурної спадщини України, підтримали члени виконавчого комітету 23 лютого.

"Ми готуємо пакет документів з рішенням і листом клопотанням від міського голови про внесення вишиванки до національного перелікую. Ці всі документи надсилаємо до обласного Департаменту культури та туризму та до обласного центру народної творчості. Безпосередньо там є паспорт і облікова картка вишиванки, також зазначені носії цього надбання. Для того, щоб потрапити до національного переліку потрібно виконати умови. Наприклад, створити курси на яких навчатимуть, як шити дані сорочки. Ми ці умови вже починаємо виконувати".

Після того, як документи передадуть до області, їх мають надіслати на затвердження до Міністерства культури України.

"На відміну від інших вишивок, гадяцька вишиванка була виконана синіми нитками, через це вирізнялась з-поміж інших. Ці нитки разом продавались на базарах Гадяча євреями, які через свої торгові зв’язки імпортували їх з Індії. Колір «індиго» був недоступний через фарбування натуральними барвниками, фарбник був достатньо коштовний, адже не вирощувався в Україні. А отримати такий колір за допомогою європейських фарбників було неможливо. Ці сорочки унікальні, особливі, високоенергетичні, є візитівкою Гадяцького краю".

Нині Гадяцьку вишиванку внесено до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Це зробили 2020-го, додала Лариса Труш.

"Якщо вишиту жіночу сорочку із Гадяча внесуть до національного переліку нематеріальної спадщини, це в подальшому допоможе нам розповідати туристам із України та світу, про унікальність нашої сорочки. Також ми зможемо брати участь у міжнародних грандах та проєктах"

вишиванка, визнання

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.