ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:44 17.04


"Укргазвидобування" не може знайти спільну мову з облрадою

"Облрада зриває програму нарощування видобутку українського газу", - вважають в "Укргазвидобуванні". "Шкода, заподіяна з боку надрокористувачів, не йде у порівняння з надходженнями від ренти", - парирує місцева влада.

Полтавська облрада відмовила ПАТ "Укргазвидобування" (УГВ) в узгодженні розширення меж двох існуючих спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів - на Матвіївському і Горобцівсько-Відрадненському газоконденсатних родовищах Полтавської області. У зв'язку з цією відмовою "Укргазвидобування" не зможе пробурити сім свердловин, що призведе до втрат видобутку газу в 2020 році в обсязі 124 млн кубометрів, передає "БізнесЦензор" із посиланням на прес-службу компанії.

Із 2016 року Полтавська облрада вже 60 раз відмовляла ПАТ "Укргазвидобування" в узгодженні спеціальних дозволів на нові ділянки і на розширення меж існуючих. Такі дії Полтавської облради спрямовані на зрив виконання державної програми нарощування видобутку українського газу "20/20"

 — зазначив глава правління компанії Олег Прохоренко.

За підрахунками "Укргазвидобування", такі дії облради призводять до значних втрат для економіки України і добробуту Полтавщини. Зокрема, в 2017-2020 роках "Укргазвидобування" через відмови в узгодженні спеціальних дозволів на користування надрами недоотримає мінімум 3,3 млрд кубометрів газу. Втрати від несплаченої ренти і податків складуть 4.9 млрд грн в центральний бюджет країни і, зокрема, 135 млн — до місцевих бюджетів Полтавщини.

Тільки в 2018 році "Укргазвидобування" не зможе додатково добути до 500 млн кубометрів газу, при цьому бюджетні надходження в Полтавській значно зменшаться. Ці надходження могли б принести суттєву користь поліпшення інфраструктури регіону - лікарень, шкіл, доріг тощо, — вказують в компанії.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький в ексклюзивному коментарі нашому виданню зазначив, що державний монополіст не хоче дослухатися до думки місцевого самоврядування та вирішувати проблему за столом переговорів.

Наша позиція, саме обласної влади, ґрунтується на  основах рівності та діалогу, а не голослівних звинувачень, які періодично лунають від перших осіб "Нафтогазу" та УГВ. Ми декларуємо, що шкода, інфраструктурна та екологічна, заподіяна з боку надрокористувачів, зокрема, УГВ, не йде у порівняння з надходженнями від ренти. Тільки свіжі факти - у Лохвицькому районі систематично відбувається зливання бурових розчинів у посадках та ярах, а не спеціальних шламовідстійниках! Останній випадок, тільки зафіксований місцевими жителями,  мав місце півтора тижні тому. І найголовніше - небажання керівництва державного монополіста сідати за стіл переговорів, всупереч доручення Прем‘єр-міністра. Усі ці приклади зводяться до одного - ігнорування з боку УГВ думки та позиції місцевого самоврядування . А все інше - не більше як прагнення когось зробити винним

 — зазначив Олександр Біленький.

У 2018 році, за нашими даними, УГВ вже направила 59,3 млн гривень рентних платежів до місцевих бюджетів різних рівнів Полтавської області.

Укргазвидобування, облрада, конфлікт, газ, рента, гроші

За темою:

  • Новий газопровід перетинатиме три річки Полтавщини
  • НКРЕКП наклала штраф на "Полтавагаз"
  • Прокуратура Полтавщини позивається щодо завищених цін на газ та електроенергію для шкіл
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.