ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:22 11.07


Гелікоптери над Івонченцями літали заради дітей. ФОТО

БТР, гелікоптери та смуга перешкод: 11 липня в Івонченцях зміна дитячого денного табору завершилася військово-спортивним квестом.

 

Дитяча денна літня школа-табір "Відкрий себе" при Свято-Михайлівській парафії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ  в селищі Івонченці Полтавського району діє другий рік поспіль. Як розповів настоятель Свято-Михайлівської парафії отець Олександр Горай, табір діє за типом пленеру: дітей приводять о восьмій ранку і забирають о восьмій вечора. Раз на день від кафе організують харчування. Програма спрямована на патріотичне та духовне виховання, а також фізичний розвиток дітей. Дітям влаштовували риболовлю, катання на байдарках та верхи, ігри в футбол, баскетбол і волейбол. Музичне виховання, танці та духовні бесіди орієнтовані на естетичний розвиток вихованців.

Протягом двох змін в таборі оздоровилися понад сімдесят дітей – не лише з Івонченців, але й з навколишніх селищ та навіть із Полтави. Закриття другої зміни відзначили масштабним військово-патріотичним квестом.

Організаторами квесту "Хай живе козацька слава, процвіта наша держава" виступили ГО "Центр соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО" та Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного за підтримки Полтавського обласного військового комісаріату та Військової служби правопорядку. До проведення свята залучили навчальну зброю та справжню військову техніку: БТР та три гелікоптери.

Під час свята понад три десятки дітей взяли участь у квесті, що складався з семи локацій. Серед них смуга перешкод, надання першої домедичної допомоги, виконання вправ на влучність, фізичну вправність, витривалість, а також допитливість, кмітливість та уважність.

Чільне місце на майданчику відвели для столів зі зброєю, вибуховими пристроями та військовими обладунками. Це особовий склад Полтавського зонального відділу військової служби правопорядку знайомить дітлахів з елементами озброєння ЗСУ.

Ми представляємо місце нашої служби – військову комендатуру міста Торецьк. Дітям розповідаємо про наші функції, про те, що ми робимо безпосередньо в зоні ООС. Показуємо спецзасоби, якими користуємося під час своєї служби та речове забезпечення ЗСУ – яке воно є зараз

 – розповів  сержант Полтавського зонального відділу військової служби правопорядку Олесь Демчук.

Його колега, спеціаліст з вибухотехніки Олег Анатолійович розповідає про вибухові пристрої – їх типи та рівень небезпеки. Трохи далі під пильним оком діти вправляються в кидання навчальних гранат в ціль. Військовий пояснює призначення предметів, які діти тримають в руках, вчить влучно видати їх у ціль, утім – не в захваті від такого спілкування.

Я намагаюся розповісти дітям, як діє граната. Але відчуваю внутрішнє вагання – чи варто взагалі розмовляти про таке з дітьми. Хочеться дати, щоб вони просто покидали заготовку, як в боулінг. Я брав участь у бойових діях і знаю, наскільки це страшна річ у реальному житті. Мені психологічно важко навіть навчальну гранату давати дітям в руки

– розповів інструктор навчального взводу 179-го навчального центру зв'язку Олександр Фільківський.

Окремою локацією на квесті діє змагання з надання невідкладної домедичної допомоги: під пильним оком інструктора – начальниці медичного пункту Полтавського зонального відділу ВСП старшини Наталії Тимошенко – юні учасники квесту змагаються у швидкості та вправності накладання турнікету на нижні кінцівки.

Хочеться дітей навчити, показати, наскільки це важливо – тому що це може врятувати життя їм та їхнім товаришам. Щоб вони розуміли, як перевірити стан, дихальні шляхи та надати першу допомогу при кровотечах

– пояснила старшина Наталія Тимошенко.

Для проведення заходу збирали засоби, як то кажуть, з миру по нитці, розповів керівник ГО "Центр соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО" Андрій Кошман. Завдяки дружнім зв'язкам ветеранської організації та зонального відділу ВСП, 18-ї окремої бригади армійської авіації, 179-го навчального центру зв'язку та  підтримці військкомату вдалося організувати справжню армійську атмосферу: гелікоптери упродовж кількох годин проводили навчальні польоти над територією Івонченців – саме над майданчиком дитячого табору гвинтокрили знижувалися, потім набирали висоту і розверталися. А до бронетранспортера, здається, заліз кожен учасник квесту.

Минулого року ми створили сценарій та силами нашої ГО другий рік поспіль проводимо такі квести для школярів у Полтаві та приміських селах. Як виявилося, такий формат дуже цікавий дітям і затребуваний в навчальних закладах

– повідомив керівник Центру Андрій Кошман.

Такі заходи мають на меті виховувати в дітей почуття патріотизму, формувати юних громадян України, готових в майбутньому стати на її захист, відроджувати духовність та мораль, підвищувати фізичну загартованість, витривалість, тренувати дух суперництва.

Релігія вчить любові до вітчизни земної і вітчизни небесної. В цю любов вкладається і захист вітчизни від ворога. А як ще підготувати загартованого захисника рідної землі, як не, перш за все, на таких таборах, де поєднано і фізичне, і духовне загартування? На такому комплексі виховується молоде покоління українців

– зазначив Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій.

Оскільки квест відбувався у вигляді змагань між командами, на майданчику витав дух суперництва та здорової конкуренції. В підсумку визначили переможців змагань. Найактивніші і найвправніші учасники заходу отримали подяки та призи від організаторів.

діти, квест, військові, патріотизм, УАПЦ

За темою:

  • Цьогоріч в області на реабілітацію дітей із інвалідністю заклали лише три мільйони
  • На Лубенщині чоловік розбещував п'ятирічних дівчат
  • Весняні канікули у більшості шкіл області триватимуть до 2 квітня
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.