ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 26.11


Гірничо-збагачувальні комбінати під Кременчуком ухилялися від сплати податків

Співробітники Бюро економічної безпеки проводять слідчі дії, обшуки в адміністративних та офісних будівлях 2 гірничо-збагачувальних комбінатів під Кременчуком, які здійснюють первинну переробку корисних копалин.

 Про це йдеться на офіційному сайті Бюро економічної безпеки. 

Підприємства підозрюються в умисному заниженні рентної плати за користування надрами на 10 млрд грн.

Ці ГЗК та ще десяток товариств належать до групи пов’язаних суб’єктів господарювання. Їхнім єдиним кінцевим бенефіціарним власником є один із найбагатших олігархів України, який фактично знаходиться у Князівстві Монако.

Обшуки проводяться з метою збору доказової бази. Крім того, із залученням спеціаліста та експерта-хіміка проводяться огляди родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин гірничо-збагачувальних комбінатів.

Відібрано зразки «бідної руди» та концентрату для проведення комплексних експертиз. У ході досудового розслідування детективи БЕБ з’ясували, що службові особи одного з цих підприємств у період 2018-2021 років занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму майже 7,6 млрд грн.

Слідством встановлено, що службовці іншого товариства також умисно занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму понад 2,7 млрд грн.

Такі дії порушників призвели до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в розмірі понад 10 млрд грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками порушення передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора за оперативного супроводу співробітників СБУ.

Факти ухилення від сплати податків встановлено у співпраці зі співробітниками Державної податкової служби України.

Нагадаємо, співробітники БЕБ аналізують фінансово-господарську діяльність компаній, які належать впливовим українським бізнесменам, народним депутатам та пов’язаним з ними особам.

Загалом це понад 100 осіб, які тривалий час ведуть бізнес в Україні і збагачуються за рахунок ухилення від сплати податків та інших економічних злочинів. За крадені кошти вони купують собі елітні об’єкти нерухомості, яхти, під час війни відпочивають у Монако та ведуть розкішне життя в інших країнах Європи. Співробітники БЕБ відпрацьовують ризиковий бізнес в багатьох галузях економіки: гірничо-видобувної, сільського господарства, хімічної промисловості тощо. Наразі детективи БЕБ здійснюють досудові розслідування в декількох кримінальних провадженнях щодо згаданих правопорушень.

ГЗК, СБУ

За темою:

  • Майно російського генерала на понад мільярд гривень арештували
  • На Полтавщині виявили схованку з російськими бомбами
  • Ексголова СБУ Баканов працевлаштувався адвокатом на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.