ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 06.11


Голові Полтавського ГЗК повідомили підозру в ухиленні від сплати податків

Детективи БЕБ повідомили про підозру Голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса. Його звинувачують в ухиленні від сплати податків у розмірі 2,2 млрд грн. Це не перша карна справа проти Лотоуса.

Про це пише БЕБ.
За даними БЕБ, у період з 2018 по 2021 роки Лотоус вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства та занизив сплату коштів до бюджету за користування надрами родовища залізних руд на 2,2 млрд грн.
За даними Офісу генпрокурора, його підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин на території Полтавського ГЗК, (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Під керівництвом Лотоуса, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, ГЗК незаконно обробляв та реалізовував інші породи корисних копалин. Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах.

Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності.

Таким чином, з 2015 по 2021 роки було незаконно видобуто понад 20 млн куб. м корисних копалин – це приблизно тисячі вагонів.

Сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн.

26 вересня Печерський районний суд заарештував на два місяці з можливістю внесення застави голову правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса. Розмір застави становила 999,991 млн грн.

30 жовтня Київський апеляційний суд зменшив розмір застави до 400 млн грн. Після цього Ferrexpo внесла заставу за Лотоуса і він вийшов з СІЗО.

Яка реакція компанії Ferrexpo, власника Полтавського ГЗК

На думку ПрАТ «Полтавський ГЗК», підприємство не добувало інших корисних копалин, а те, що воно продавало, – це звичайний відсів, який не є корисною копалиною.

У чому ще правоохоронці звинувачують керівництво Полтавського ГЗК:

29 червня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР вручили підозру шести керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн при торгівлі щебенем.

За даними СБУ, протягом 2019-2022 років керівництво ГЗК продавало щебінь, не маючи на це відповідного спецдозволу.

Так, одну тонну сировини збували «своїм компаніям» за 30-50 грн. А потім реалізовували породу вже за ринковою ціною, яка була майже в десять разів більшою.

На думку правоохоронців, для реалізації оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації.

7 липня 2023 року Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для керівництва Полтавського ГЗК. Їм призначено тримання під вартою або заставу від 2 до 60 млн грн. Ferrexpo внесла за них заставу у розмірі 122 млн грн.

До цього 15 травня НАБУ взяло під варту голову Верховного суду України Всеволода Князєва під час отримання ним хабаря у розмірі $2,7 млн. Князєв, ймовірно, отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.

На думку НАБУ, хабар міг бути внесений Жеваго за можливість володіння Полтавським ГЗК. Пресслужба Жеваго всі звинувачення відкидає.

Полтавський ГЗК, звинувачення

За темою:

  • Жеваго заплатить 400 мільйонів, щоб витягти директора свого ГЗК
  • Україна втратила 157 мільярдів через "схеми" компанії Жеваго
  • ГЗК Жеваго підозрюють у незаконному продажі щебеню
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.