12:40 01.01 3346
Про досягнення області і про те, які проблеми і завдання доведеться вирішувати у новому році, на зустрічі зі ЗМІ говорив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
На кінець 2015 року на Полтавщині об’єдналися 12 територіальних громад. У 10 з них навесні наступного року, за рішенням ЦВК, пройдуть перші вибори старост, інформує прес-служба ОДА.
— Саме децентралізація дасть максимальний ефект у плані подолання корупції, — наголосив Валерій Головко. — Ми говоримо сьогодні про передачу повноважень місцевим громадам, передачу коштів — це правильний і єдиний вихід. Не потрібно нічого вигадувати: громада заробляє гроші, громада їх використовує і контролює.
Очільник області додав, що на наступний бюджетний рік з Державного фонду регіонального розвитку Полтавщина отримає майже 142 мільйони гривень на підтримку проектів обласної власності та проектів територіальних громад. А кожна об’єднана територіальна громада отримає додатково у свій бюджет орієнтовно від 8 мільйонів гривень.
Говорячи про Державний фонд регіонального розвитку, Валерій Анатолійович зауважив, що у 2015 року завдяки залученню коштів цієї інституції у форматі спів фінансування з обласного та місцевих бюджетів вдалося реалізувати 24 проекти. Серед них — і термомодернізація одного з корпусів Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці, будівництво обласного протитуберкульозного диспансеру. Останній до речі, мають офіційно урочисто відкрити за місяць-два вже наступного року. На сьогодні тут виконано увесь обсяг загально-будівельних робіт. Нині головне завдання — звезти зі всієї України обладнання, закуплене у попередні роки, доки споруда диспансеру знаходилася у стадії довгобуду, сертифікувати його і встановити. За словами Валерія Головка, взяті на себе зобов’язання по Фонду область виконала майже стовідсотково за винятком двох об’єктів — мосту через річку Хорол у місті Миргород (це перехідний об’єкт, який мають закінчити наступного року) і школи у місті Лубни.
Ідею продажу комунальних підприємств, яку озвучили на сесії обласної ради, керівник області назвав хибною.
— 90% комунальних підприємств потребують фінансування з обласного бюджету. Це соціальна складова, це складова інфраструктури області. Якщо ж говорити про такі комунальні підприємства як водоканал, теплоенерго, «Полтавафарм» — тут депутати мають передбачити сувору звітність. Отриманий прибуток такі установи повинні використовувати на соціальні програми та власну модернізацію, — вважає Валерій Головко.
А от негативні тенденції в промисловості, на жаль, за рік подолати не вдалося. Голова ОДА повідомив, що напередодні він мав зустріч із керівниками та власниками найбільших промислових підприємств Полтавщини. Було прийнято спільне рішення на початку 2016 року підписати меморандум про співпрацю і разом на рівні держави лобіювати інтереси полтавських промисловців і трудових колективів.
— Ми разом вимагатимемо від Міністерства економіки плану дій щодо підтримки промисловості як України, так і Полтавської області. Наша промисловість потребує державних замовлень, нам потрібна допомога в питанні переорієнтації ринків збуту і найголовніше, — потрібне державне бачення розвитку промисловості в країні, — наголосив очільник Полтавщини. — Зрештою, ми маємо навчитися і звикнути споживати своє. Це є і підтримка вітчизняного виробника.
Артур ЗАПЕКА