ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:10 27.07


Google присвятив головну сторінку Людмилі Руденко

На головній сторінці Google 27 липня 2018 року з'явився дудл (тематичний малюнок) із нагоди дня народження видатної шахістки Людмили Руденко (народилася в Лубнах 27 липня 1904 року).

Уродженка міста Лубни Полтавської області Людмила Руденко — міжнародний гросмейстер, друга в історії шахів і перша серед радянських шахісток чемпіонка світу (1950-1953). Заслужений майстер спорту СРСР.

На дудлі зображена сама Руденко, яка спирається на шахову дошку, і кілька шахових фігур у прямокутниках різного кольору.

Перший великий успіх до Людмили Руденко прийшов в 1928 році. Тоді 24-річна шахістка виграла всі 12 партій в першості Москви і стала чемпіонкою столиці.

За часів Великої Вітчизняної війни була евакуйована в Уфу, де працювала інженером-економістом на місцевому моторобудівному заводі.

У жіночому шаховому чемпіонаті світу (Москва, 1949/50) Руденко посіла перше місце, набравши 11,5 очок із 15, і завоювала золоту медаль. 

 — Я не бачу зараз півдошки, але першорозрядників поки обігрую. Навіть на схилі років я не уявляю собі життя без шахів, - сказала Руденко в одному з останніх своїх інтерв'ю.  — Якби довелося починати все спочатку, я, напевно, знову пройшла б той же шлях, хоча він і не завжди приносив мені радість. Але все меркне перед хвилинами найвищої творчої радості, які довелося мені пережити за шахівницею.

спорт, шахи, Google, Людмила Руденко, визнання, пам'ять

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.