ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 08.05


Горішні Плавні накрила пилова буря

Горішні Плавні вкрила пилова буря. Як зауважують місцеві жителі, місто потерпає від пилової бурі вже другий день.

 У Ferrexpo прокоментували, що сталося та які заходи будуть вживати, щоб уникнути пилових бур  - таке пилове явище тут відбувається 1-2 рази щороку.

 За словами горішньоплавчан, вітер мете пил із хвостосховищ ГЗК на місто.

(Хвостосховище — комплекс спеціальних споруд і устаткування, призначений для зберігання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин, які називають хвостами).

8 травня горішньоплавчани продовжують жити із зачиненими вікнами, бо у житлових і нежитлових приміщеннях вже зібрався шар пилу.

Також місцеві мешканці виклали відео та фото, на яких видно, як лютує пилова буря.  

З метою мінімізації пиління хвостосховища ПрАТ «Полтавський ГЗК» планує комплексні заходи, а саме:

— закріплення пляжів, що пилять, хімічним способом (використовується бішофіт): протягом 2018 року передбачено закріпити 110 га. На виконання робіт передбачено 4 млн грн.

В I-му кварталі 2018 року на зазначені заходи було витрачено 631 тис. грн

— закріплення пляжів біологічним методом (посів злакових культур): передбачено закріпити 80 га. Роботи завершені в квітні. Освоєно — 250 тис. грн

Також ведуться випробування в умовах виробництва інших, більш ефективних, на думку фахівців, реагентів по закріпленню пилячих пляжів — KEMPELAN, VTA FA 30.

В цеху шламового господарства ПрАТ «Полтавський ГЗК» в даний час завершуються роботи з монтажу експериментальної системи зрошення, яка передбачає створення «водяної стіни» і перехоплення пилу, що піднімається в повітря.

У поточному році заплановано придбання і застосування установки пилопригнічення, яка більш ефективна в порівнянні з наявним обладнанням. Вартість обладнання становить 6 млн. грн. Установка дозволить закріплювати значно більші площі пилячих пляжів за менш короткий час і тим самим своєчасно реагувати на осередки пиління.

Заходи, що було реалізовано, давали позитивний результат у попередні роки, але природно-кліматичні умови поточного року, у тому числі спекотна та рання весна, внесли значні корективи.

На жаль, кардинально вплинути на ситуацію щодо припинення пилінням пляжів шламосховища комбінату одномоментно не можливо.

буря, Горішні Плавні

За темою:

  • "Брудні" дощі: до Полтави знову дістанеться пил пустель
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.