ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 12.08


Велетенський гриб знайшли на Полтавщині

Велетенський гриб показав гадячанин Богдан Боклаг у соцмережах. На фото видно велетень-дощовик, у підписі йдеться, що вага такого лісового улову – 5,1 кг.

Лідія Боклаг уточнила в коментарях —  знахідка саме лісова.

Велетень трапився біля 3-го пляжу в Гадячi.

Готували по відео з Youtube, спершу поcмажили у яйцях, потім як звичайні гриби, потім була тушкована картопля з грибами, а ще поділилися частиною з родичами. І ще залишилося трохи, то заморозили. Думали замаринувати, але він дуже пористий і не злягається, багато маринаду потрібно. Вирішили не маринувати. Гриб смачний, я поки живий,тому все добре, – розповів пан Богдан.

Дощовик (Lycoperdon) – рід грибів родини печерицевих (Agaricaceae). Налічує близько 50 видів, хоча, можливо, число сягає і 60. Інша назва «вовчий тютюн». Наукова назва походить від грецьких слів λύκος, тобто «вовк», і πέρδομαι — «випускаю кишкові гази». Колись гриби цього роду відносили до родини Дощовикових (Lycoperdaceae). Низку видів можна вживати в їжу, за смаковими якостями вони не відрізняються від білого гриба. У низці країн Західної Європи дощовики вважають делікатесом і прирівнюють до печериць. В Італії вважають молоденькі дощовики одними з найкращих грибів. При сушінні дощовики не втрачають своєї білизни, добре зберігаються в щільній поліетиленовій тарі, легко розтираються в порох, тому їх використовують для приготування бульйонів і соусів.  

велетень, гриб

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.