ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:24 16.01


Лікуватися від грипу дорого, але потрібно

Цього року орієнтовна вартість лікування одного випадку ГРВІ коштує від 230 до тисячі гривень.

За інформацією Центру грипу та ГРВІ при Державному закладі «Український центр із контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» ситуація розвитку епідемічного процесу в Європі характерна й для України.
На Полтавщині, як і в Україні в цілому, має місце сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні захворювання. За попередніми даними, значний ріст захворювання за останній тиждень зареєстровано в Кременчуці, Комсомольську та деяких районах області, де захворюваність перевищує епідпоріг.

На обласну програму імунопрофілактики з бюджету Полтавщини виділені кошти в сумі 99 185 грн., на які придбано 973 дози вакцини проти грипу та проведено щеплення медичним працівникам обласних лікувально-профілактичних закладів.
Нині в Полтавській області, як і по всій Україні має місце циркуляція штаму вірусу грипу A (H1N1), який був причиною пандемії 2009 року, повідомляє прес-центр Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Щеплення показані всім, перш за все особам із груп ризику до яких належать: діти, вагітні жінки, літні люди та пацієнти з хронічними захворюваннями і слабкою імунною системою, медики, працівники освіти, сфери послуг торгівлі, транспорту.
Але на жаль, в області, як і в Україні, значно зменшились обсяги проведення імунізації населення проти грипу. З початку епідсезону в області вакцинацію отримали 5 574 осіб, що на рівні аналогічного періоду минулого року і є найгіршим показником більш ніж за 10 років, хоча щеплення в області проводяться дещо краще, ніж в середньому.
Найбільше медиків непокоїть те, що звернення за медичною допомогою відбувається запізно (на 3-4 добу від початку захворювання).

В області діє механізм надання медичної допомоги хворим із тяжким респіраторним синдромом. Створені та забезпечені необхідним обладнанням і медикаментами три міжрайонні реанімаційні відділення, де надається невідкладна допомога хворим на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, укомплектовані бригади для надання консультативної та невідкладної допомоги.

Приблизна вартість лікування легкого перебігу грипу наразі – 230 грн., середнього ступеню тяжкості – 350 грн., тяжкого – 900 грн. У той час, як вартість однієї дози вакцини – 112 грн.

Анна СОЛТОВСЬКА

Грип, щеплення, допомога, вагітні, діти

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.