ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 08.01


Гришкин ліс незаконно вирубають знов

У Гришкиному лісі вирубують як сухі, так і молоді дерева. КП "Декоративні культури", що обслуговує цю територію, не в змозі контролювати вирубку. Втім, за незаконне вирубування можуть оштрафувати.

 

У Гришкиному лісі зрубані дерева є на кількох галявинах. Як сухі, так і молодняк. Місцеві вже рік чують звук бензопили з боку лісу. Зрубувати дерева в цьому лісі не можна. Територія знаходиться на балансі комунального підприємства "Декоративні культури".

"Можливо, люди виходять і спилюють без дозволу. У нас немає відповідальних осіб за цим парком, які би це проконтролювали. Ми заїжджаємо і дивимося, сміття скраю прибираємо, але далі в нас руки не доходять", – сказав директор комунального підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко у коментарі Полтавському ТБ.

"Якщо вирубувати молодняк, то лісу не буде з чого відтворюватися. Він виконує багато функцій, і як осередок біологічного різноманіття, і як рекреаційна функція для жителів міста, і як аерація, вироблення кисню, затримання автовихлопів", – розказала екологиня Олена Клепець.

За незаконне вирубування дерев передбачена відповідальність. Та повідомлень щодо Гришкиного лісу до поліції не надходило. "Правопорушника можуть притягнути до адміністративної відповідальності та стягнути штраф. Якщо це вперше, то може бути до тисячі гривень, а якщо повторно протягом року – може бути півтори тисячі гривень", – сказала речниця Нацполіції області Поліна Ларіна.

Якщо лісу завдали тяжкої шкоди, то відкривають кримінальне провадження. У результаті, можуть оштрафувати, або навіть позбавити волі.

Нагадаємо, до будівництва у Полтаві мікрорайону Половки його територія цілком була вкрита лісовим масивом. Гришкин ліс — острівець, який від нього наразі залишився.

екологія, ліс, вирубка, закон

За темою:

  • Лісівники Полтавщини висадять навесні 949 гектарів лісу
  • "Укртатнафта" і ГЗК лідирують серед полтавських підприємств-забруднювачів
  • На Полтавщині придбали ще один екобус
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.