ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 17.07


Гроші для майбутніх мерів: за участь у виборах потрібно буде внести від 19 до 445 тисяч 

Кандидати на посаду міського голови на майбутніх виборах будуть змушені внести від 19 до 445 тисяч гривень застави - залежно від кількості виборців у місті.

16 липня 2020 року Верховна Рада у другому читанні підтримала зміни до Виборчого кодексу, які передбачають, зокрема, зниження застав на місцевих виборах. Поправки до Виборчого кодексу передбачають, що грошові застави буде запроваджено на всіх рівнях, незалежно від кількості виборців. Однак формули розрахунку різняться. 

Зазначається, що грошові застави за партійні списки у громадах, де від 10 тисяч до 90 тисяч виборців, не перевищуватимуть 18 892 гривні.

Для великих міст застави коливатимуться орієнтовно від 19 тисяч до майже пів мільйона гривень — залежно від кількості виборці.

Найнижчою буде застава для кандидатів на міських голів Ужгорода (19 тисяч гривень), Нікополя (20 тисяч гривень) і Мелітополя (24 тисячі гривень), найвищою – на мерів Дніпра (157 тисяч гривень), Харкова (219 тисяч гривень) та Києва (445 тисяч гривень). Для Полтави це сума буде на рівні 47 тисяч, для Кременчука — приблизно 34 тисячі гривень.

Такими самими будуть застави за партійні списки до міських та обласних рад. Рух "Чесно" відзначає, що розрахунки є орієнтовними та ґрунтуються на даних Державного реєстру виборців станом на кінець 2019 року. Точні суми застав визначатиме ЦВК відповідно до актуальних даних про кількість виборців у тому чи іншому населеному пункті.

гроші, влада, вибори, застава

За темою:

  • Двісті шістьдесять три мільйонера нарахували на Полтавщині
  • Протиаварійні роботи в Кадетському корпусі планують провести до кінця 2021 року
  • На Полтавщині судитимуть колишню очільницю поштового відділення
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.